Absolwenci ekonomii świetnie odnajdują się w pracy

  Absolwenci ekonomii świetnie odnajdują się w pracy

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach będziesz dobrze przygotowany do przyszłej pracy

  Studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach będziesz dobrze przygotowany do przyszłej pracy ©Fot. UE Katowice

  Absolwenci Akademii Ekonomicznej w Katowicach są liderami, jeśli chodzi o czas podejmowania pracy po ukończeniu studiów - tak wynika z danych pochodzących z drugiej edycji „Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych” (ELA), prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  Studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach będziesz dobrze przygotowany do przyszłej pracy

  Studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach będziesz dobrze przygotowany do przyszłej pracy ©Fot. UE Katowice

  Tegoroczna, druga już edycja badania pokazała, że wśród 5 publicznych uczelni ekonomicznych działających w Polsce, to właśnie absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (studiów I i II stopnia łącznie) średnio najszybciej podejmują zarówno pierwszą pracę po uzyskaniu dyplomu (1,98 miesiąca), jak i pierwszą pracę na umowę o pracę po uzyskaniu dyplomu (2,59 miesiąca).

  Wyniki mówią także o tym, że wśród publicznych uczelni na Śląsku, absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (studiów I i II stopnia łącznie) średnio najszybciej podejmują pierwszą pracę na umowę o pracę po uzyskaniu dyplomu (2,59 miesiąca).


  Warto też wiedzieć, że aż 60 proc. absolwentów studiów II stopnia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach znajduje swoją pierwszą pracę od razu po uzyskaniu dyplomu lub pracuje już w trakcie studiów. I podobnie - aż 60 proc. absolwentów studiów I stopnia znajduje swoją pierwszą pracę do miesiąca od uzyskania dyplomu.

  Ubiegłoroczna, pierwsza edycja badania „Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych”, również pokazała świetną pozycję absolwentów UE w Katowicach.

  - Patrząc na wyniki dwóch ostatnich edycji badania, można się spodziewać, że wskaźniki dotyczące zatrudnienia absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach będą w kolejnych latach jeszcze lepsze. Ma to związek z naszą polityką przyjęć. Zwiększamy wymagania dla kandydatów na studia, co jest związane z założeniem utrzymania wysokiej jakości kształcenia. Trafiają do nas dzięki temu lepsi kandydaci, a lepszy kandydat, to lepszy student, a w konsekwencji absolwent, który na dynamicznym rynku pracy będzie miał lepszą, bardziej satysfakcjonującą i atrakcyjną zarobkowo pracę. Tego lepszego studenta trzeba oczywiście dobrze pokierować, dostarczyć mu aktualną wiedzę i narzędzia do rozwoju, dlatego też stale modyfikujemy i ulepszamy nasze programy studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Przykładem może być wdrożony w tegorocznej rekrutacji program „Studiuj, pracuj, zarabiaj” ułatwiający, poza solidnym wykształceniem, równoległe zdobywanie doświadczenia zawodowego. Ponad 60 proc. naszych studentów pracuje już bowiem w czasie studiów - podkreśla dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. - Spoglądamy w przyszłość, mamy świadomość niżu demograficznego, a co za tym idzie przyszłych niedoborów wykwalifikowanych pracowników. Naszym celem jest dostarczenie rynkowi absolwentów właśnie z najwyższymi kompetencjami. Będą oni mieli też dzięki temu przewagę konkurencyjną nad absolwentami innych uczelni. Do tego dążymy. Nic bowiem nie świadczy o uczelni tak, jak losy jej absolwentów - dodaje.

  Dane pochodzące z ogólnopolskiego systemu monitorowania dotyczą absolwentów studiów I i II stopnia.

  - Wiemy jednak, że to jak sobie radzą ci absolwenci na rynku pracy, często zależy od tego, czy po ukończeniu studiów I lub II stopnia zdobywają kolejne umiejętności, poszerzają swoją wiedzę. Dlatego też stale rozwijamy ofertę studiów podyplomowych. Nie chodzi tu tylko o dostępny wachlarz kierunków, ale też o wykorzystanie do prowadzenia zajęć i warsztatów praktyków biznesu, rozwiązywanie realnych problemów rynkowych podczas zajęć - tłumaczy rektor.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   no ja może nie ekonomia, ale finanse i rachunkowość na WSB zaczynam już od października i się jaram, bo wszystkie znaki na niebie i w internecie mówią, że to była dobra decyzja :D

   Partnerzy

   • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
   • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
   • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
   • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
   • Medan Szkoła farmaceutyczna
   • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama