Gdzie na studia? Ogólnopolskie Targi Edukacja w Katowicach...

  Gdzie na studia? Ogólnopolskie Targi Edukacja w Katowicach trwają do czwartku w Spodku

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Targi edukacyjne w Katowicach
  1/25
  przejdź do galerii

  Targi edukacyjne w Katowicach

  W czwartek ostatni dzień XIX Ogólnopolskich Tragów Edukacja 2017. W katowickim Spodku swoją ofertę od wtorku prezentuje blisko 80 wystawców. To szkoły wyższe z całej Polski i Europy, a także szkoły językowe, szkoły zawodowe i policealne oraz instytucje wspierające edukację. Wstęp jest bezpłatny.
  - Szkoły i uczelnie poza tym, że swoją ofertę prezentują w katalogach, pokazują też swoje prace - mówi Mateusz Matysiewicz z katowickiej fundacji Viribus Unitis, organizatora targów. - Są roboty, które układają kostki Rubika, kosmetyczki wykonują makijaże, studenci gastronomii przygotowują potrawy, można też pograć w gry komputerowe. Jest dużo zabawy, bo o to chodzi w nauce. Nie można jej traktować wyłącznie na poważnie - dodaje.

  Maciej Mantkiewicz, maturzysta z LO im. Emilii Plater w Sosnowcu, miał nieco pecha. Chciał dowiedzieć się czegoś więcej o kierunku, jaki zamierza studiować od października. To projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania.

  - Zamiast odpowiedzi dostałem do ręki jedynie ulotki, po więcej informacji zostałem skierowany na stronę interentową - mówi tegoroczny maturzysta.

  - Ulotki też rozdajemy, ale dużo bardziej przyciąga do nas francuska zupa cebulowa na białym winie, ze świeżym tymiankiem i serem gruyere - śmieje się Adrian Matoła, student pierwszego roku gastronomii na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.

  Wydarzenie edukacyjne do Spodka przyciągnęło nie tylko licealistów z naszego regionu. O kierunek transport kolejowy, jaki od tego roku akademickiego oferuje Politechnika Śląska w Gliwicach pytali młodzi ludzie, którzy przyjechali aż z Torunia. - Młodzież widzi, że w branży kolejowej jest luka pokoleniowa. Zdają sobie sprawę, że dla nich jest to szansa na pewną i dobrą pracę - mówi Joanna Michalska -Ćwięk z Politechniki Śląskiej.

  Zobacz galerię

  Targi to nie tylko spotkania z wystawcami, to też warsztaty, pokazy oraz imprezy towarzyszące - V Salon Edukacyjny oraz IX Salon Funduszy Europejskich. Wstęp jest bezpłatny, wystawcy czekają do godz. 15.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uczelnia

   kamil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A ja zamierzam do Warszawy do Wyższej Szkoły Mazowieckiej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   studia II stopnia

   oewsb

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam! Zapraszam z tego miejsca zainteresowane osoby na studia II stopnia do oddziałów Wyższej Szkoły Bankowej. Studia można podjąć w tradycyjnej formie studiów 4-semestralnych, studiów online (na...rozwiń całość

   Witam! Zapraszam z tego miejsca zainteresowane osoby na studia II stopnia do oddziałów Wyższej Szkoły Bankowej. Studia można podjąć w tradycyjnej formie studiów 4-semestralnych, studiów online (na kierunku Zarządzanie) lub w połączeniu ze studiami podyplomowymi. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie wsb.pl Dodam, że zapisując się na studia do 29 kwietnia można zaoszczędzić aż 1000zł: 600 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest w ciągu dwóch lat studiów - 300 zł mniej za pierwszy rok studiów i 300 zł mniej za drugi oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Dodatkowo czesne jest już od 240 zł miesięcznie przez całe studia. Zapraszam!

   Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
   Online Ekspert WSBzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   test predyspozycji zawodowych

   kierunekrozwoju (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam! Wybierając studia warto wziąć pod uwagę indywidualne predyspozycje czy też zainteresowania. To pozwoli na podjęcie studiów zgodnymi z oczekiwaniami. Zatem aby właściwie wybrać kierunek...rozwiń całość

   Witam! Wybierając studia warto wziąć pod uwagę indywidualne predyspozycje czy też zainteresowania. To pozwoli na podjęcie studiów zgodnymi z oczekiwaniami. Zatem aby właściwie wybrać kierunek studiów warto najpierw wypełnić test predyspozycji zawodowych, który za darmo jest udostępniony na stronie kierunekrozwoju.pl Wystarczy poświęcić kilkanaście minut, aby poznać swój osobisty profil osobowy. Zostanie także przedstawiona lista kierunków, w których osoba wypełniająca test mogłaby podjąć studia. Zapraszam do wypełnienia tego testu!

   Pozdrawiam
   Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwojuzwiń

   Partnerzy

   • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
   • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
   • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
   • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
   • Medan Szkoła farmaceutyczna
   • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama