Ważne
  Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: drugi nabór na studia

  Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: drugi nabór na studia

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uniwersytet Ekonomiczny zaprasza na studia. Ogłoszono tu drugi nabór.

  Uniwersytet Ekonomiczny zaprasza na studia. Ogłoszono tu drugi nabór. ©Fot. UE Katowice

  Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach ogłosił drugi nabór na studia I stopnia stacjonarne na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci mogą wybierać spośród wielu kierunków.
  Uniwersytet Ekonomiczny zaprasza na studia. Ogłoszono tu drugi nabór.

  Uniwersytet Ekonomiczny zaprasza na studia. Ogłoszono tu drugi nabór. ©Fot. UE Katowice

  Studia stacjonarne I stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach rozpocznie w tym roku nieco ponad 1700 osób. W pierwszym naborze na studia aplikowało blisko 3300 kandydatów, co daje około 2 kandydatów na jedno miejsce, jednak wyniki nie wszystkich osób były wystarczające. Uczelniana Komisja Rekrutacyjna podjęła więc decyzję o drugim naborze na studia.

  Zachowano jednocześnie progi punktowe na dotychczasowym poziomie, uczelni zależy bowiem na utrzymaniu wysokiej jakości kształcenia. By je sprawdzić, należy dokonać rejestracji w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym. Od nowa muszą dokonać rejestracji również kandydaci, którzy brali udział w pierwszym naborze.

  – Graniczna punktacja, od której przyjmujemy kandydatów nie zmniejsza się. Lepszy kandydat, to lepszy student i w konsekwencji absolwent. To także wyższa wartość dyplomu. Chcemy jednocześnie zwiększyć komfort studiowania, tworzyć mniejsze grupy. Zapewni to też lepszą obsługę procesu edukacyjnego – mówi dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. – W dalszym ciągu kładziemy nacisk na nauczanie praktyczne. Zajęcia prowadzą u nas też praktycy, ludzie biznesu – dodaje.

  W drugim naborze, czyli tzw. uzupełniającym, na studia prowadzone w Katowicach i Rybniku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przyjmie łącznie jeszcze około 220 osób. Zainteresowani mają czas na zarejestrowanie się w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym (isr.ue.katowice.pl/isr/wybierzrekrutacje) i dokonanie opłaty rekrutacyjnej do 14 września 2017 roku.
  Wyniki kwalifikacji na studia stacjonarne I stopnia w drugim naborze zostaną ogłoszone 19 września. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia będą składać komplet dokumentów 20 i 21 września.

  W Katowicach drugi nabór prowadzony jest na kierunkach: Analityka Gospodarcza, Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną (o profilu praktycznym), Ekonomia, Finanse Menedżerskie, Finanse i Rachunkowość, Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Gospodarka i Zarządzanie Publiczne, Gospodarka Przestrzenna, Gospodarka Turystyczna, Informatyka, Informatyka i Ekonometria, International Business (studia w j. angielskim, płatne), Logistyka (na Wydziale Ekonomii – tytuł zawodowy inżyniera), Logistyka (na Wydziale Zarządzania), Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze (na Wydziale Ekonomii oraz na Wydziale Zarządzania), Przedsiębiorczość i Finanse (o profilu praktycznym), Zarządzanie.

  W Rybniku na zamiejscowym Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji chętni mogą aplikować na: Finanse i Rachunkowość (o profilu praktycznym).

  Moda uliczna w Katowicach: Zobacz, co tu się dzieje  Wracają upały: Prognoza 16-dniowa Tomasza Zubilewicza  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uczelnia

   Jadwiga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ja wybrałam wsb. Mam tam kierunek ktory mnie interesuje . Oraz to nowoczena z dobrym wyposarzeniem uczelnia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   johny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   fajnie na pewno super kierunki zostały ;) ja chciałem iść na prywatną uczelnie i w między czasie pracować, 2w1 dyplom i doświadczenie, bo w dzisiejszych czasach, to inaczej nie ma co, tylko gdzie...rozwiń całość

   fajnie na pewno super kierunki zostały ;) ja chciałem iść na prywatną uczelnie i w między czasie pracować, 2w1 dyplom i doświadczenie, bo w dzisiejszych czasach, to inaczej nie ma co, tylko gdzie jeszcze są nabory do jakiś przyzwoitych uczelni? chodzi mi o poziom i żebym na czesnym nie zbankrutował, o stypendium to zakładam, że można pomarzyć na prywatnych? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czekamy

   karti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Katowice zapraszają! Będziecie pamiętać studia całe życie, a najbardziej to wsyztskie perełki na imprezach :D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Studia?????

   ico dali??????? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   jak juz dzis niema pracy dla wyksztalciuchow !!!!!!!

   Partnerzy

   • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
   • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
   • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
   • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
   • Medan Szkoła farmaceutyczna
   • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama