Wielki sukces uczniów z Katowic! Wywalczyli Mistrzostwo...

  Wielki sukces uczniów z Katowic! Wywalczyli Mistrzostwo Świata w Odysei Umysłu 2016. Gratulujemy!

  KD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wielki sukces uczniów z Katowic! Wywalczyli Mistrzostwo Świata w Odysei Umysłu 2016. Gratulujemy!
  1/3
  przejdź do galerii

  ©mat. zespół szkół Omega

  Uczniowie z Zespołu Szkół Omega w Katowicach zostali zwycięzcami Odysei Umysłu 2016. Podczas finału w USA zdobyli tytuł Mistrzów Świata w swojej kategorii wiekowej. Powodów do radości mamy więcej, wyśmienicie poradziły sobie wszystkie drużyny, które w reprezentowały nasz region na międzynarodowym konkursie.
  Na Odyseję Umysłu, konkurs twórczego rozwiązywania problemów, w tym roku zjechało aż 830 grup młodych ludzi z Chin, Hong Kongu, Indii, Japonii, Kanady, Korei, Meksyku, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Singapuru, Słowacji, Szwajcarii, Togo, Wielkiej Brytanii, USA oraz z Polski. Nasz kraj reprezentowało 28 kilkuosobowych drużyn uczniów i studentów (ok. 300 osób). Ze Śląskiego wyjechały trzy zespoły. Każdy z nich zajął wysokie miejsce. Choć najbardziej spektakularny sukces odniosła 7-osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Omega w Katowicach. Wywalczyli Mistrzostwo Świata w swojej kategorii wiekowej.  - Jesteśmy z nich ogromnie dumni - nie kryje radości Ilona Helik, dyrektor ZSO. I jak wyjaśnia, jej podopieczni stratowali w kategorii "Nowe życie rzeczy". Musieli stworzyć historię bazującą wokół recyklingu. Między innymi z wałków do ciasta wykonali mały samochodzik. Nauczyciele i uczniowie z Omegi wpadli też na pomysł jak kreatywnie przywitać najbardziej kreatywnych ludzi na świecie. W środę, gdy to pojawią się w szkole po powrocie z USA czeka na nich wyjątkowa niespodzianka.

  Gratulacje należą się również drużynie z Zespołu Szkół FILOMATA z Gliwic, która zajęła 5. miejsce. Uczestnicy rozwiązywali problem techniczny w kategorii "Nowe życie rzeczy. Zaś uczniowie z Zespołu Szkół SKRAK z Chorzowa, którzy wybrali problem strukturalny w kategorii "Przyatakujcie ponownie" zajęli 6. miejsce.

  - Oba te wyniki to ogromne sukcesy, bo w każdej z konkurencji brało udział kilkadziesiąt innych grup z całego świata - podkreśla Katarzyna Goch, rzecznik Odysei Umysłu w Polsce.

  "Młodzi ludzie musieli wykazać się nieszablonowym myśleniem, zgodną współpracą, efektywnym wykorzystaniem zasobów, w tym wiedzy z różnych dyscyplin, a także umiejętnością rozwiązywania złożonych problemów" - informują organizatorzy. Przez trzy dni, jakie spędzili na kampusie Iowa State University w Ames, prezentowali swoje pomysły przed sędziami i publicznością. Znaleźli też czas na integrację z pozostałymi uczestnikami oraz korzystanie z dodatkowych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy.

  Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny realizowany w formie konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Jego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczestnicy pracują w kilkuosobowych zespołach, przez kilka miesięcy rozwiązując wybrane przez siebie zadanie. Każda drużyna decyduje się na jeden z pięciu, co roku innych problemów, które nawiązują do różnych talentów i zainteresowań młodych ludzi. W ramach konkursu drużyna prezentuje swoje pomysły i dodatkowo bierze udział w zadaniu-niespodziance, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie musi przygotować w ciągu kilku minut.

  Polska edycja programu realizowana jest przez fundację Odyssey of the Mind Polska. Konkurs krajowy składa się z dwóch etapów – Eliminacje Regionalne i Finał Ogólnopolski. W roku szkolnym 2015/2016 w Odysei Umysłu wzięło udział 3509 młodych Polaków skupionych w 522 drużynach z 245 szkół i innych placówek oświatowych z całego kraju.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Partnerzy

   • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
   • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
   • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
   • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
   • Medan Szkoła farmaceutyczna
   • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama