Ekstraklasa kobiet. Efektowna wygrana Czarnych Sosnowiec na początek wiosny Zdjęcia

Piłkarki Czarnych Sosnowiec pokonały GKS Katowice 4:0Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow
Po zimowej przerwie do ligowego grania wróciła Ekstraliga kobiet. Efektownie wiosenną rundę rozpoczęły piłkarki z Sosnowca, które pokonały GKS Katowice 4:0. Trzy bramki zdobyła Katarzyna Daleszczyk, a jedna Dorota Hałatek. Następna kolejka ligowa dopiero 14-15 marca.

Jadąc na stadion Czarnych w Sosnowcu przy ulicy Jana Ciszewskiego przejeżdża się przez rondo Ireny Półtorak. Ikony kobiecej piłki nożnej w Polsce, trenerki, a później wieloletniej działaczki Polskiego Związku Piłki Nożnej i klubu z Sosnowca. Zmarła w 2013 roku Półtorak, jako jedyna kobieta w Polsce otrzymała najwyższe odznaczenie PZPN Diamentową Odznakę.

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

Nie przegap

Mecz dwóch czołowych zespołów kobiecej Ekstraklasy wzbudził spore zainteresowanie. Spotkanie można było zobaczyć także na kanale Łączy nas piłka TV. Jesienią w Katowicach oba zespoły podzieliły się punktami, co zapowiadało, że spotkanie tym razem też będzie wyrównane.

Piłkarki z Sosnowca już w 10 minucie objęły prowadzenie. Potem jeszcze Jessica Ludwiczak musiała wyjmować jeszcze trzy razy wyjmować piłkę z siatki. Trzy gole strzeliła Katarzyna Daleszczyk, wynik na 4:0 ustaliła Dorota Hałatek. Katowiczanki miały okazję na honorowe trafienie, ale Agata Sobkowicz zmarnowała rzut karny.

Mecz oglądali wysłannicy trenera kadry Miłosza Stępińskiego, którzy szukali zastępstwa za kontuzjowaną Agnieszkę Winczo. W kręgu zainteresowania były dwie piłkarki Daleszczyk i Joanna Wróblewska (GKS). Na mecz z Mołdawią (7 marca, w Warszawie) i Azerbejdżanem (11 marca, w Baku) powołanie dostała ta pierwsza. W lidze teraz przerwa na mecze reprezentacji.

Czarni Sosnowiec - GKS Katowice 4:0 (2:0)

1:0 Katarzyna Daleszczyk (10), 2:0 Katarzyna Daleszczyk (45-karny), 3:0 Katarzyna Daleszczyk (47),4:0 Dorota Hałatek (7')