Ekstraklasa koszykarzy: MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot 67:83 [RELACJA + ZDJĘCIA + OPINIE]

TOK
W pierwszym, historycznym występie w ekstraklasie koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza przegrali przed własną publicznością z brązowym medalistą poprzedniego sezonu Treflem Sopot 67:83 (25:19, 18:22, 8:17, 16:25).

Przed halą „Centrum” przed meczem stały długie kolejki, choć trybuny zapełniły się mniej więcej w połowie. Wśród obserwatorów spotkania był m.in. były trener reprezentacji Polski Dariusz Szczubiał.

Dąbrowianie zaczęli ze sporym animuszem, a pierwszego kosza dla MKS-u w Tauron Basket Lidze zdobył Marcin Piechowicz (2:0). Drużyna trenera Wojciecha Wieczorka miała już nawet 10 punktów przewagi, ale po dwóch kwartach zostały tylko dwa punkty w zapasie – 43:41.

W drugiej części mecz był wyrównany, z lekkim wskazaniem na gości. Wynik oscylował wokół remisu (45:45, 49:49), ale na niecałe siedem minut przed końcem MKS przegrywał 59:68, a później 61:76 i 63:80.

Najwięcej punktów dla MKS-u zdobyli Myles McKay – 22 i David Weaver 13.

McKay został wybrany najlepszym zawodnikiem MKS-u.

Pomeczowe opinie

Marcin Piechowicz (zawodnik MKS-u): Jest straszne rozczarowanie, bo przecież tak dobrze szło nam do połowy. Graliśmy tak jak zakładalismy, ale potem robiliśmy głupie błędy, były straty piłki, przestoje. Jeśli wyeliminujemy te błędy, możemy powalczyć w ekstraklasie z każdym rywalem.

Wojciech Wieczorek (trener MKS): Gdyby nie straty pod koniec drugiej kwarty, moglismy do przerwy prowadzić około 10 punktami. W drugiej połowie nasi rezerwowi nie pomogli. Nie można 5-6 zawodnikami grać jak równym z równym z Sopotem przez cały mecz. Nie może usprawiedliwiać nas, że przez ostatni tydzień trenowaliśmy w małej salce (hala "Centrum" była zajęta - red.). Rezerwowi zdobyli tylko 12 punktów, w drugiej połowie mieliśmy 10 strat, w pierwszej chyba 5.

Ekstraklasa koszykarzy - MKS - Trefl 67:83

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 67:83 (25:19, 18:22, 8:17, 16:25).

Punkty:

MKS Dąbrowa Górnicza: Myles McKay 22, David Weawer 13, Marcin Piechowicz 12, Mateusz Dziemba 6, Jakub Koelner 5, Adam Metelski 3, Grzegorz Małecki 2, Paweł Zmarlak 2, Przemysław Szymański 2, Dawid Boryka 0, Jakub Załucki 0.

Trefl Sopot: Sarunas Vasiliauskas 18, Paweł Leończyk 17, Willie Kemp 13, Marcin Stefański 11, Michał Michalak 11, Deshawn Painter 6, Eimantas Bendżius 5, Artur Włodarczyk 2, Paweł Dzierżak 0, Sławomir Sikora 0, Grzegorz Kulka 0.