Ekstraklasa: Ruch – Cracovia 3:0 [GDZIE OGLĄDAĆ, RELACJA LIVE, TRANSMISJA TV, ZDJĘCIA]

Andrzej Czekaj
Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
Ruch Chorzów - Górnik Zabrze Maciej Gapiński
W meczu 27. kolejki T – Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów podejmie dziś Cracovię Kraków. Gospodarze w meczu z „Pasami” będą chcieli zdobyc trzy punkty stracone w zremisowanym spotkaniu z Górnikiem. Cracovia liczy na kolejne zwycięswo, tak jak miało to miejsce w poprzedniej kolejce. Początek meczu o godz. 18. Relację LIVE przeprowadzi Ekstraklasa.net.

Dzisiejszy mecz na stadionie przy ulicy Cichej w Chorzowie ma istotne znaczenie dla układu tabeli T – Mobile Ekstraklasy. W poprzedniej kolejce oba zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Ruch zremisował w Wielkich Derbach Śląska z Górnikiem Zabrze (2:2), tracąc drugą bramkę na pięc minut przed końcem meczu, natomiast Cracovia po dramatycznym spotkaniu wygrała z Lechią Gdańsk (3:2). Takie wyniki sprawiły, że oba zespoły w ligowej tabeli dzielą co prawda trzy pozycje, ale różnice punktowe są minimalne.

Gości czeka w tym meczu ciężkie zadanie, bowiem nie wygrali oni z zespołem z Chorzowa od ośmiu spotkań. Dodatkowym zmartwieniem krakowian jest wyjazdowa niemoc, do tej pory wygrali tylko jeden z trzynastu meczów poza Krakowem. Co więcej, w 2015 roku z delegacji nie przywieźli nawet punktu!

Ciekawostką jest fakt, że dzisiejszy pojedynek będzie jubileuszową, siedemdziesiatą piątą konfrontacją tych drużyn na ligowych boiskach. Ruch i Cracovia grały ze sobą dośc często do początku lat 60. Później nastąpiła długa przerwa w zmaganiach pomiędzy tymi klubami, z uwagi na spadek krakowian z Ekstraklasy. Ponownie obie ekipy spotkały się ze sobą w 2003 roku na boiskach ówczesnej drugiej ligi. Na poziomie Ekstraklasy Cracovia i Ruch grają ze sobą od 2007 roku (z roczną przerwą w 2012 roku spowodowaną spadkiem Cracovii do pierwszej ligi przyp. red.). W tym czasie rozegrano trzynaście spotkań ligowych, z czego dziewięc razy zwyciężał Ruch, raz padł remis, a trzykrotnie wygrywał zespół z Krakowa.

W pierwszym meczu tych drużyn rozegranym siedemnastego października ubiegłego roku pod Wawelem górą był zespół z Krakowa zwyciężając 1:0 po golu Adama Marciniaka.

W zespole z Chorzowa zabraknie Michała Helika pauzującego za czerwoną kartkę w meczu z Górnikiem. Także z powodu kartek w Cracovii nie zobaczymy Damiana Dąbrowskiego i Piotra Polczaka.

Bezpośrednią transmisję z tego meczu przeprowadzi Canal + Familly.