Ekstraklasa siatkarek – Atom – Tauron 3:1

Redakcja
W meczach o trzecie miejsce ekstraklasy siatkarek zmierzyły się zespoły, które w poprzednim sezonie rywalizowały w finale play off. W pierwszym spotkaniu o brązowy medal Atom Trefl wygrał w Sopocie z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1. W zespole gości nie zagrała kontuzjowana Katarzyna Zaroślińska.

W tych meczach aktualne jeszcze mistrzynie Polski prowadzi dotychczasowy drugi szkoleniowiec Tomasz Wasilkowski. Po porażce w półfinale play off z Impelem Wrocław z funkcji pierwszego trenera Atomu Trefl zrezygnował Holender Teun Buijs.

Pierwszy set nie miał żadnej historii, ale w drugiej partii przyjezdne zdecydowanie wyżej zawiesiły poprzeczkę. Po asie serwisowym Katarzyny Skowrońskiej zespół z Dąbrowy Górniczej prowadził nawet 21:17, ale głównie dzięki „odrodzonej” Klaudii Kaczorowskiej (za Buijsa ta przyjmującą sporadycznie pojawiała się na parkiecie, a teraz została uznana MVP tego spotkania) sopocianki odrobiły straty, a blok Zuzanny Efimienko na Joannie Staniusze-Szczurek zapewnił im prowadzenie 2:0 w setach.

Kolejna odsłona zakończyła się sukcesem zawodniczek Tauronu, które od stanu 18:18 zdecydowanie dominowały na boisku. Siatkarki Atomu Trefl nie dopuściły jednak do tie-breaku. W czwartym secie dąbrowianki przegrywały tylko 9:10, ale od tego momentu sopocianki systematycznie powiększały przewagę. Po sprytnym zagraniu Izabeli Bełcik zrobiło się 22:13 dla miejscowych i losy pierwszego meczu o brązowy medal zostały rozstrzygnięte.

Drugie spotkanie rozpocznie się w Sopocie we wtorek o 15.30. Ta dość nietypowa pora rozegrania tego meczu związana jest z koniecznością udostępnienia Ergo Areny na wieczorny trening koszykarzom PGE Turowa Zgorzelec, którzy w środę zmierzą się w tej hali z Treflem Sopot. PAP

*Eurowybory 2014: Sprawdź, kogo naprawdę popierasz [TEST WYBORCZY]