Esbjerg - Ruch [OPINIE TRENERÓW]. Jan Kocian jeszcze nigdy czegoś takiego nie przeżył

Jacek Sroka, Esbjerg
Jan Kocian
Jan Kocian Marzena Bugała-Azarko
Jestem bardzo szczęśliwy, że awansowaliśmy dalej wyeliminowując tak mocnego rywala. Nie pamiętam tak dramatycznego spotkania, zarówno w karierze trenerskiej jak i piłkarskiej, które skończyłoby się sukcesem mojej drużyny po golu strzelonym w ostatniej minucie gry - powiedział trener Ruchu Jan Kocian.

Jan Kocian (trener Ruchu)
Jestem bardzo szczęśliwy, że awansowaliśmy dalej wyeliminowując tak mocnego rywala. Nie pamiętam tak dramatycznego spotkania, zarówno w karierze trenerskiej jak i piłkarskiej, które skończyłoby się sukcesem mojej drużyny po golu strzelonym w ostatniej minucie gry.
Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu dobra. Graliśmy tak jak sobie zakładaliśmy. Mieliśmy swoje sytuacje strzeleckie. Druga połowa nie była już w naszym wykonaniu dobra. Nie można bronić się całym zespołem nawet nie na własnej połowie, ale we własnym polu karnym. Mieliśmy dziś dużo szczęścia, że wcześniej nie straciliśmy gola. Świetnie też bronił Kamiński.
Przy stanie 2:1 wydawało mi się, że wszystko jest już stracone, ale posłałem Kusia do ataku i to okazało się dobrą decyzją, bo to on w tej ostatniej decydującej bramce dograł piłkę do Surmy. Może w IV rundzie trafimy na Borussię Moenchengladbach...

Niels Fredriksen (trener Esbjerg)
Nie jesteśmy zadowoleni po tym meczu. Byliśmy lepszą drużyną, ale awansował Ruch – taki jest futbol. W końcówce spanikowaliśmy zamiast grać swoje i źle się to dla nas skończyło. Wcześniej mieliśmy wiele sytuacji i nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Mam o to pretensje do swoich zawodników. Nie pamiętam takiego meczu w swojej karierze. Mam nadzieję, że przynajmniej w lidze duńskiej będziemy teraz mieli więcej szczęścia. Ruch może awansować do fazy grupowej Ligi Europejskiej, ale czeka go teraz jeszcze cięższy dwumecz.