Euro2016: Szwajcaria - Francja 0:0 [GDZIE OGLĄDAĆ ZA DARMO, LIVE, TRANSMISJA TV] Mecz o 1. miejsce

Dziś na Euro 2016 Szwajcaria zremisowała z Francją 0:0.

Po dwóch seriach spotkań Francuzi mają na koncie 6 pkt, a Szwajcarzy 4. Mecz Szwajcraia – Francja zadecyduje o tym, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie. Francuzi, aby utrzymać pozycję lidera grupy A nie mogą w Lille ze Szwajcarią przegrać.

Trójkolorowi na razie odnieśli na Euro 2016 komplet zwycięstw i jako pierwsi zapewnili sobie awans do 1/8 finału, ale swą grą na razie nie zachwycają. Zarówno w inaugurującym turniej spotkaniu z Rumunią jak i w drugim pojedynku z Albanią podopieczni trenera Didiera Deschampsa gole decydujące o wygranej strzelali dopiero w samej końcówce. W meczu z Rumunią Dimitri Payet trafił do siatki w 89 minucie gry, a w spotkaniu z Albanią w szóstej minucie doliczonego czasu gry (pierwsza bramka Antoine Griezmanna padła w 90 min).

Szwajcarzy też nie zachwycają, lecz jeszcze w tym turnieju nie przegrali. Helweci w swoim pierwszym spotkaniu wymęczyli wygraną z Albanią 1:0 zdobywając bramkę już w 5 minucie gry, a później ograniczając się do kontrolowania sytuacji na boisku, a w drugim występie zremisowali z Rumunią 1:1, choć mieli w tym meczu sporą przewagę.

Szwajcarskie media krytykują nieskutecznego napastnika Harisa Seferovicia, który mimo wielu dobrych okazji nie wpisał się jeszcze na listę strzelców oraz uważanego za największą gwiazdę drużyny Xherdana Shaqiuriego. Pomocnik Stoke na razie zawodzi nie prezentując nawet połowy tego, co pokazywał w trakcie występów w Bayernie Monachium czy Interze Mediolan.

Mecz Szwajcaria – Francja jest ważny, bo drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w grupie A będzie mieć znacznie łatwiejsza drogę do strefy medalowej trafiając w 1/8 finału na jedną z drużyn z trzeciej pozycji, a w ćwierćfinale na drugą drużynę z grup B lub F. Zespół, który zajmie drugie miejsce w /8 finału zagra w drugą drużyną grupy C, którą może być np. Polska, a w ewentualnym ćwierćfinale na zwycięzcę grupy D Hiszpanię.