Dąbrowa Górnicza: Dzień Seniora 2017 z atrakcjami PROGRAM

  Dąbrowa Górnicza: Dzień Seniora 2017 z atrakcjami PROGRAM

  PAS, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dąbrowa Górnicza: Dzień Seniora 2017 z atrakcjami PROGRAM
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Lucyna Nenow

  W kalendarzu warto zaznaczyć sobie datę 20 czerwca br. To wtedy miasto opanują seniorzy, a okazją do tego będzie ich coroczne święto. Pomysłodawcą oraz inicjatorem Dnia Seniora jest Rada Seniorów Miasta Dabrowa Górnicza. W ubiegłym roku po raz pierwszy obchodziliśmy u nas to święto.
  Tegorocznym organizatorem wydarzeń jest Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość", które podejmuje wiele działań na rzecz środowiska senioralnego w naszym mieście. „Razem w Przyszłość" zaprosiło do współpracy przy organizacji imprezy inne stowarzyszenia działające na rzecz osób starszych, a także instytucje miejskie, takie jak: Centrum Sportu i Rekreacji, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Śląski Odział Wojewódzki, Fundację „Wygrajmy Razem", Stowarzyszenie „Ziemia i My", Miejską Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie „Aktywna Dąbrowa", Stowarzyszenie PTTK Dąbrowa Górnicza, Stowarzyszenie Sztuki Walki, Taktyki i Techniki Interwencji, Nemo - Wodny Świat, Miejski Ośrodek Pracy Twórczej , DDPS Senior - Wigor.

  Obchody rozpoczną się paradą seniorów. Zbiórka o godz. 12 pod Miejską Biblioteką Publiczną, skąd barwny korowód przemaszeruje ul. Kościuszki do Parku Hallera pod scenę główną. Tam nastąpi uroczyste rozpoczęcie Dnia Seniora poprzez symboliczne przekazanie seniorom Kluczy do bram miasta.

  Zobacz galerię

  Od godziny 13.30 planowany jest piknik integracyjny w Parku Hallera, który potrwa do godziny 18. W parku stanie scena i zostaną wydzielone liczne strefy aktywności: sportowa, zdrowia i urody, twórczości i kultury, informacyjno-edukacyjna oraz juniora. W alejkach parkowych będzie można znaleźć wiele stoisk z ciekawymi atrakcjami i licznymi warsztatami. Odbędą się bezpłatne badania lekarskie, takie jak: pomiar cukru we krwi, ciśnienia, tkanki tłuszczowej, słuchu. Przy stoisku będzie czekał na seniorów wykwalifikowany personel, który udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania, związane ze zdrowiem. Seniorzy mogą liczyć również na spotkanie z dietetykiem i innymi specjalistami. Planowany jest konkurs nordic walking z nagrodami dla zwycięzców, nauka chodzenia z kijkami, warsztaty ruchowe, zajęcia rozciągające z instruktorem, krótki kurs samoobrony dla seniorów z prezentacją i nauką chwytów samoobrony dla zainteresowanych, konkurs gry w szachy i kręgle z nagrodami, oraz warsztaty taneczne. Znajdzie się również coś ciekawego dla naszych seniorek: stoiska i warsztaty kosmetyczne, fryzjerskie, pokaz makijażu, malowania paznokci, porady specjalisty-modna seniorka, modny senior - jak się ubrać? W strefie informacyjno-edukacyjnej będzie można uzyskać wiele ważnych informacji dla seniorów. Swoje stoiska wystawią instytucje miejskie działające na rzecz seniorów: DDPS Senior-Wigor, Biblioteka Miejska, PTTK. Strefa twórczości i kultury proponuje różne warsztaty rękodzieła, wspólne malowanie z seniorami oraz prezentację twórczości artystycznej seniorów.

  Parada i piknik są także dla przyszłych seniorów. Na dzieci czeka wiele atrakcji, zabaw ruchowych, gier i konkursów z nagrodami. Wszyscy juniorzy stworzą razem pamiątkowy obraz, przy którego tworzeniu mogą pomóc babcie i dziadkowie.

  Wokół sceny głównej będzie koncentrowała się strefa artystyczna i rozrywki. Będą występy zarówno rodzimych artystów, jak też zaproszonych gości. Odbędzie się m.in. pokaz sztuk walki, tańca brzucha, występ kabaretowy, Chóru Zorza, Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej. Swoją twórczość i potencjał artystyczny zaprezentują przedstawiciele innych jednostek miejskich , klubów seniora, MOPT. Wszystkie proponowane zajęcia, warsztaty i pokazy są bezpłatne.

  Zwieńczeniem obchodów Dnia Seniora będzie bal seniorów od godz. 19 do godz. 24 w Nemo Wodny Świat dla 200 osób. Odpłatność w wysokości 20 zł od osoby zostanie przeznaczona za zorganizowanie poczęstunku dla uczestników balu. Seniorzy będą bawić się przy muzyce swojego pokolenia. Zabawę poprowadzi najstarsza DJ w Polsce - Wika. Będą dodatkowe atrakcje, między innymi pokaz tańca towarzyskiego, konkurs na najlepszą parę taneczną seniorów z nagrodami , występ muzyczny, podczas którego posłuchamy gry na instrumencie klawiszowym, gitarze i skrzypcach.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Partnerzy

   • Urząd Marszałkowski województwa śląskiego
   • Śląskie dla seniora
   • Pałac Kultury Zagłębia
   • Urząd Miasta Katowice
   • Tauron
   • Wojewódzkie pogotowie ratunkowe w Katowicach
   • Bażantowo
   • Muflon

   Konferencja Forum Seniora

   Zaproszenie na III konferencję

   Zaproszenie na III konferencję "Bezpieczny sezon letni"

   Relacja z II Forum Seniora

   Relacja z II Forum Seniora "Aktywność i pasje"

   Relacja z I Forum Seniora

   Relacja z I Forum Seniora "Polityka senioralna"

   Plebiscyty

   Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

   Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

   Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku

   Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku

   Wybieramy

   Wybieramy "Miejsca przyjazne seniorom" w woj. śląskim

   Zobacz wideo

   Za nami II Forum Seniora w Katowicach

   Za nami II Forum Seniora w Katowicach

   Pasja: Recepta na wieczną młodość

   Pasja: Recepta na wieczną młodość

   Aktywność = lepsze życie

   Aktywność = lepsze życie

   Gry On Line - Zagraj Reklama