Olimpiada sportowa UTW coraz bliżej. Znamy program zawodów

  Olimpiada sportowa UTW coraz bliżej. Znamy program zawodów

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Olimpiada sportowa UTW coraz bliżej. Znamy program zawodów
  1/3
  przejdź do galerii

  Olimpiada sportowa UTW coraz bliżej. Znamy program zawodów ©Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach

  Największa impreza sportowa seniorów na Śląsku, w Polsce i Europie, czyli IX Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych pn. "Trzeci Wiek na start" w Łazach zbliża się wielkimi krokami.
  Dokładnie 27 maja odbędzie się IX Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych pn. "Trzeci Wiek na start" w Łazach.

  W godz. 7-9 trwać będzie rejestracja i odprawa drużyn, a już o godz. 10. czeka nas ceremonia otwarcia olimpiady. Nie zabraknie przemarszu zawodników, wprowadzenia flagi, zapalenia znicza czy odśpiewania hymnu olimpiady.

  O godz. 11. startują konkurencje sportowe. Miejsc, w których będą się one odbywać, jest kilka. Na terenie zalewu "Mitręga" uczestnicy wezmą udział w dyscyplinach: kajakarstwo, strzelectwo i łucznictwo.

  W Parku Wodnym "Jura" czeka nas pływanie, na stadionie "Łazowianka" lekkoatletyka i boule, a w Miejskim Ośrodku Kultury - szachy i brydż. To jednak nie koniec. W hali sportowej "Klaudiusz" uczestnicy będą grać w tenisa stołowego, natomiast na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Krępa" odbędą się przełaje rowerowe.

  Jak informują organizatorzy, po zakończeniu każdej konkurencji na scenie przy zalewie "Mitręga" będą wręczane medale osobom, które zajęły pierwsze trzy miejsca.

  O godz. 13. startują imprezy towarzyszące, a wśród nich przegląd zespołów artystycznych UTW, masaże i badania dla seniorów oraz debata z liderami UTW oraz organizacjami senioralnymi na temat aktywności seniorów czy rozwiązań organizacyjnych i finansowych.

  Finałem będzie ceremonia zakończenia olimpiady, czyli uroczyste przedstawienie wszystkich medalistów i oficjalne zakończenie olimpiady. A to wszystko na terenie zalewu "Mitręga" w Łazach.

  Przypomnijmy, że inicjatorem i głównym organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach wraz z gminą Łazy, OSiR, MOK i Parkiem Wodnym "Jura" w Łazach. - To nie tylko rywalizacja w dziesięciu turniejach sportowych w podziale na płeć i wiek. To promocja zdrowia i aktywnego wypoczynku wśród pokolenia 50+, a w szczególności kształtowanie u osób dojrzałych nawyków dbania o własne ciało, sprawność fizyczną i psychiczną oraz wykształcenie umiejętności aktywnego spędzenia czasu. To rozwijanie współpracy z młodym pokoleniem, integracja w ramach aktywności fizycznej, popularyzowanie sportu, wzmocnienie więzi pomiędzy słuchaczami UTW z całego kraju - mówi Ewa Wiekiera z UTW w Łazach.

  Nad bezpieczeństwem zawodów czuwają wyszkolone służby ochrony, medyczno-sanitarne, GOPR, WOPR, policja i straż. Organizatorzy przekonują, że to największa impreza sportowa seniorów na Śląsku, w Polsce i Europie, która z roku na rok przyciąga coraz większe ilości uczestników.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Plebiscyty

   Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

   Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

   Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku

   Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku

   Gry On Line - Zagraj Reklama