Ruda Śląska: dofinansowanie do profilaktyki i leczenia...

  Ruda Śląska: dofinansowanie do profilaktyki i leczenia zaćmy, czyli „Oko na seniora"

  KL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej rozpoczyna akcję „Oko na seniora", dzięki której seniorzy będą mogli liczyć na dofinansowanie leczenia zaćmy.
  Rudzki Szpital Miejski rozpoczyna akcję „Oko na seniora"

  Rudzki Szpital Miejski rozpoczyna akcję „Oko na seniora" ©szpitalruda.pl

  Już od kwietnia mieszkańcy Rudy Śląskiej będą mogli poddać się operacji usunięcia zaćmy na nowych atrakcyjnych warunkach. Szpital Miejski rozpoczyna bowiem akcję „Oko na seniora", dzięki której pacjenci będą mogli liczyć na 48-procentowe dofinansowanie do zabiegu. Miasto przeznaczyło właśnie na ten cel 50 000 złotych. Obecnie komercyjna cena usunięcia zaćmy oscyluje w granicach 2700 zł. Dzięki dofinansowaniu operacja będzie kosztować 1200 złotych.

  -Miasto z dużą przychylnością podchodzi do dofinansowania zabiegów usunięcia zaćmy dla mieszkańców, co bardzo nas cieszy. Wszczepiamy pacjentom soczewki najlepsze obecnie na rynku, do tego dajemy im wybór.
  W nowej ofercie znajdują się cztery soczewki o najwyższym standardzie. Nasi specjaliści ocenią i doradzą, która z nich z punktu medycznego będzie dla danego pacjenta właściwa – podkreśla dr Katarzyna Adamek, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

  W rudzkim Szpitalu Miejskim rocznie wykonywanych jest około 600 zabiegów usuwania zaćmy. Zabiegi zaczęto wykonywać w połowie 2012 roku. Choć 50 tysięcy złotych miejskiego dofinansowania wydaje się niewielkie, nie jest to jedyna forma ulgi pieniężnej dla pacjentów.

  - W ubieganiu się o dofinansowanie do leczenia zaćmy pacjenci mogą się również zgłaszać do MOPS-u. W zależności od zarobków może to być nawet 700 zł. Wówczas zabieg usunięcia zaćmy w naszym szpitalu wynosi jedynie 500 zł, a pacjent otrzymuje najlepsze jakościowo soczewki. Przy operacjach w pełni refundowanych przez NFZ takich się nie dostanie - mówi Arkadiusz Loska, rzecznik prasowy rudzkiego szpitala.

  Rocznie w Polsce wykonuje się około 3 tysięcy operacji usunięcia zaćmy w przeliczeniu na milion mieszkańców, natomiast w wysoko rozwiniętych krajach Unii Europejskiej i Ameryki Północnej ponad dwa racy więcej.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na refundaję można też szybciej

   Weronika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mama usunęła zaćmę na dofinansowanie z NFZ, w Czechach za niecały tysiąc. Jechała z Medipe Clinic, w tydzień po tym jak tam zadzwoniłam ją umówić. Standardy kliniki i obsługi na najlepszym...rozwiń całość

   Mama usunęła zaćmę na dofinansowanie z NFZ, w Czechach za niecały tysiąc. Jechała z Medipe Clinic, w tydzień po tym jak tam zadzwoniłam ją umówić. Standardy kliniki i obsługi na najlepszym poziomie, tak jak prywatnie. Bardzo mili konsultanci, mozna zadzwonić i dopytać.zwiń

   Najczęściej czytane

   Plebiscyty

   Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

   Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

   Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku

   Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku

   Zobacz wideo

   Za nami II Forum Seniora w Katowicach

   Za nami II Forum Seniora w Katowicach

   Pasja: Recepta na wieczną młodość

   Pasja: Recepta na wieczną młodość

   Aktywność = lepsze życie

   Aktywność = lepsze życie

   Gry On Line - Zagraj Reklama