MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GAME MUSIC FEST 2023 to prawdziwa gratka dla gamerów. Muzyka z gier na żywo w katowickim Spodku. PROGRAM

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Magdalena Grabowska
Muzyka w grach wideo odgrywa kluczową rolę - wszyscy gracze to wiedzą. Dla fanów gameingu jak i pięknych koncertów na żywo czeka nie lada gratka - GAME MUSIC FEST 2023, organizowany przez Filharmonię Śląską! - Chcemy pokazać, że muzyka w grach może być piękna i inspirująca - przyznaje Adam Wesołowski, dyrektor Filharmonii Śląskiej. Czego możemy się spodziewać? Oczywiście gamingowych klasyków. Nie zabraknie soundtracków z Mortal Komabt, Counter-Strike, Assassin’s Creed czy Diablo II.

Setki osób przygotowujących kolejne tytuły sprawiają, że dziś gracze mają dostęp do prawdziwych arcydzieł budujących świat, na który mamy wpływ wraz z kliknięciem myszki, wciśnięciem przycisku, czy ruchem kontrolera. Na immersję wpływają nie tylko obrazy ale i dźwięki, dlatego właśnie muzyka w grach wideo odgrywa tak kluczową rolę.

- Filharmonia Śląska prowadzi i rozwija się technologicznie. Zorganizowaliśmy już koncerty industrialne, pojawiły się koncerty z hologramem. Prowadzimy próby, żeby koncerty ukazywały się w technologii VR - mówi Adam Wesołowski, dyrektor Filharmonii Śląskiej.

- Katowice dynamicznie się rozwijają, są liderem produkcji gier wideo. Chcemy, żeby muzyka była wsparciem dla producentów - dodaje.

Okazuje się, że jak najbardziej jest. GAME MUSIC FEST będzie wyjątkowym spotkaniem nie tylko muzyki i najnowszych technologii, włączając w to hologramy oraz VR, ale przede wszystkim spotkaniem artystów-wykonawców i artystów-twórców.

- Muzyka z gier przeszła bardzo długą drogę - mówi kompozytor Adam Skorupa, którym będzie można się spotkać podczas festiwalu na jednym z paneli dyskusyjnych. - Obecnie komponowanie muzyki do gier nie różni się niczym od komponowania muzyki do filmu, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest trudniejsze - dodaje. Przyznaje, że jest to dla niego miłe doświadczenie, kiedy muzyka z gier wchodzi "na salony". - Dzięki temu mam nadzieję, że zachęcimy naszą twórczością młodszą widownię do muzyki orkiestrowej.

Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Františka Macka w katowickim Spodku wypełni muzyka z takich gier, jak Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted, czy Mortal Kombat.

Ponadto GAME MUSIC CONCERT będzie idealną okazją do przekonania się, jak muzyka doskonale współgra z najnowszymi technologiami poprzez wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości. Przed rozpoczęciem wydarzenia, w foyer Spodka, będzie można również odwiedzić mobilną pracownię VR Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Program Game Music Concert 2023:

17.02, piątek, godz. 19:00
SPODEK | Game Music Concert
GAME MUSIC FEST

Muzyka z gier: Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted i Mortal Kombat.

17 lutego Spodek opanuje Game Music Concert, czyli wieczór muzyki z takich gier, jak Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted, czy Mortal Kombat.

Zachwycająca grafika, wciągająca fabuła, rywalizacja, wielkie emocje i niezapomniane historie – gry wideo to więcej, niż tylko rozrywka. Setki osób przygotowujących kolejne tytuły sprawiają, że dziś gracze mają dostęp do prawdziwych arcydzieł budujących świat, na który mamy wpływ wraz z kliknięciem myszki, wciśnięciem przycisku, czy ruchem kontrolera. Na immersję wpływają nie tylko obrazy, ale i dźwięki, dlatego właśnie muzyka w grach wideo odgrywa tak kluczową rolę. Podobnie jak w przypadku muzyki filmowej, i ta występująca w grach z powodzeniem zaistniała również poza rzeczywistością wirtualną. I właśnie 17 lutego w katowickim Spodku zabrzmi z wielką mocą w znakomitym wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Františka Macka. To jednak nie wszystko! Koncert będzie wzbogacony animacjami i wizualizacjami, przygotowanymi przez artystów z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, a także widowiskiem tanecznym i pokazami cosplay. Za prawdziwy taneczny spektakl odpowiedzialna będzie grupa Seimuse – formacja specjalizująca się w komponowaniu interpretacji ruchowo-przestrzennych muzyki oraz tańcu współczesnym. W jej skład wchodzą studentki Akademii Muzycznej w Katowicach, otwarte na nowe wyzwania i działanie twórcze, które rozwijają swoje pasje w Teatrze Rytmu „Katalog” oraz angażują się w międzynarodowe projekty muzyczno-ruchowe.

Zasiądźcie więc wśród tysięcy ludzi, którzy pragną przenieść się do niesamowitego świata fantastycznych opowieści. Usłyszcie, jak brzmią znane motywy ze zdwojoną siłą – na żywo, tu i teraz. Dajcie się porwać muzycznej historii i multimediom, które będą jej towarzyszyć. Światła, dźwięki, ogromne emocje i wspaniałe przeżycia – tego nie można przegapić!

Koncert będzie częścią dwudniowego interdyscyplinarnego festiwalu GAME MUSIC FEST, organizowanego przez Filharmonię Śląską przy współpracy m.in Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego oraz Magazynem i Portalem CD Action.

W ramach zaliczenia jednego semestru, w kliku pracownicach powstało to, co będzie pokazywane w Spodku podczas finałowej prezentacji. Będą to animacje wykonane przez naszych studentów, które ilustrują muzykę wykonywaną przez Filharmonię Śląską - wyjaśnia dr hab. prof. UŚ Kaja Renkas.

Duży udział w organizacji festiwalu miało także znana graczom firma Keywords Studios. - Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy tego nie zrobić - przyznaje Emilia Kubiec z Keywords Studios. - Nasza średnia wieku to 21 lat, co oznacza, że nasze inicjatywy są dosyć szalone, ten na początku wydawał się być szalony, ale nabrał tak świetnych kształtów, że nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć efekty - dodaje.

18.02, sobota, godz. 16:00
GAME MUSIC FEST
Filharmonia Śląska, Katowice

Panel dyskusyjny - sala koncertowa im. K. Stryji | g. 16:00

Panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów, twórców oraz osób z branży, poświęcony diagnozie rozwijającego się rynku muzyki z gier wideo. W panelu wezmą udział: Adam Skorupa, Bartosz Chajdecki, Peter McConnell (online), Ben Parker (Laced, Keywords Studios) oraz Adam Wesołowski. Prowadzenie: Michał „Wasiu” Wasik. Wydarzenie będzie tłumaczone na język angielski.

Koncert hologramowy sala koncertowa im. K. Stryji | g. 18:00

Koncert hologramu pianisty Łukasza Szubskiego. W programie muzyka z gier wideo.

Wydarzenia festiwalowe - Filharmonia Śląska | g. 16:00 – 19:00

Prezentacja stanowisk VR Filharmonii Śląskiej i Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, wystawa Augumented Reality, strefa networkingowa.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera