MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Bełchatów – Piast Gliwice 0:0 [ZDJĘCIA, RELACJA, OPINIE]

W ostatnim meczu 6. kolejki ekstraklasy GKS Bełchatów zremisował 0:0 z Piastem Gliwice. Bełchatowianie nadal nie przegrali meczu w tym sezonie, a Piast ciągle pozostaje bez zwycięstwa.

Trener Piasta Angel Perez Garcia postanowił zostawić na ławce Rubena Jurado i od pierwszej minuty w ataku, razem z Kamilem Wilczkiem, zagrał Wojciech Kędziora.

Pierwsza połowa była dość senna, choć powinny w niej paść bramki. Gliwiczanie dość łatwo przedostawali się w pole karne, ale brakowało im zimnej krwi. W 13. minucie Wilczek powinien strzelać po podaniu ze skrzydła, ale przyjmował piłkę i został dopadnięty przez obrońców.

W 21. minucie napastnik GKS Bartosz Ślusarski padł w polu karnym po starciu z Csabą Horvathem. Wszystko wskazywało na faul obrońcy Piasta, ale sędzia był innego zdania.

- Byłem faulowany – zapewniał napastnik bełchatowian. – Usłyszałem od sędziego, że to wszystko wyglądało jak w starym kinie, ale akcje na karne nie muszą być dynamiczne.

Innego zdania był słowacki obrońca Piasta: - Nie było faulu. "Ślusar" szukał kontaktu, nie chciał grać. Sędzia nie zagwizdał, więc karnego nie było – skwitował Horvath.

Po przerwie inicjatywa należała do gospodarzy, ale Piast też miał swoje okazje. W 70. minucie Radosław Murawski posłał świetne prostopadłe podanie, a wypuszczony w „uliczkę” Gerard Badia strzelił minimalnie niecelnie. Sześć minut później Tomasz Podgórski przejął za słabe podanie Adriana Basty do bramkarza, ale Arkadiusz Malarz skrócił kąt i zdołał odbić piłkę nogami.

W 89. minucie Piastowi dopisało szczęście - Andreja Prokić podał głową w pole bramkowe, a tam Ślusarski sięgnął piłkę, ale nie był już w stanie skierować jej do pustej bramki.

Po meczu powiedzieli:

Angel Perez Garcia (trener Piasta Gliwice): „Mieliśmy plan, żeby zdobyć tu trzy punkty ale na tym trudnym terenie wywalczyliśmy jeden. Drużyna z Bełchatowa jest tak wysoko w tabeli, bo na to zasługuje. Jestem zadowolony z postawy zespołu w dzisiejszym meczu. Graliśmy bardzo pewnie z tyłu, mieliśmy też swoje okazje do zdobycia goli. Poza okazją rywali w ostatniej minucie, mieliśmy lepsze sytuacje i gdybyśmy choć jedną z czterech wykorzystali, to wygralibyśmy ten mecz. Poprawiliśmy naszą grę w obronie, ale poprawy wymaga jeszcze nasza ofensywa”.

Kamil Kiereś (trener PGE GKS Bełchatów): „Przed spotkaniem uważano, że byliśmy faworytem, bo byliśmy znacznie wyżej w tabeli od Piasta. Patrząc z tej perspektywy można więc uznać, że jest niedosyt. Założyliśmy sobie zdobycie trzech punktów, ale boiskowe wydarzenia sprawiły, że musimy się zadowolić jednym. Wpływ na to miała słabsza postawa w ofensywie - może nie w budowaniu akcji, ale w momentach finalnych. Pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie. To było nerwowe widowisko z dwóch stron. Było dużo walki, niedokładności i strat. W drugą połowę weszliśmy lepiej, częściej byliśmy przy piłce, ale zabrakło jakości w wykańczaniu akcji. Wiele kontr Piasta wynikało z naszych strat. W efekcie dopisujemy więc jeden punkt i skupiamy się już na kolejnym meczu z Wisłą, w którym musimy zagrać lepiej niż dzisiaj”.

PGE GKS Bełchatów - Piast Gliwice 0:0

Żółta kartka - PGE GKS Bełchatów: Błażej Telichowski, Kamil Poźniak. Piast Gliwice: Carles Martinez Embuena.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 3 200.

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta - Paweł Komołow (62. Andreja Prokic), Damian Szymański (75. Daniils Turkovs), Grzegorz Baran, Kamil Poźniak, Michał Mak - Bartosz Ślusarski.

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes - Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Osyra, Piotr Brożek - Tomasz Podgórski (87. Matej Izvolt), Radosław Murawski, Carles Martinez Embuena, Gerard Badia (75. Bartosz Szeliga) - Wojciech Kędziora (58. Łukasz Hanzel), Kamil Wilczek. (PAP)