GKS Jastrzębie - Śląsk II Wrocław 4:0 Kanonada jastrzębian w ostatnim zimowym sparingu

Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem wiosennych rozgrywek Fortuna 1. Ligi rozgromili w Rybniku rezerwy Śląska Wrocław 4:0. Bramki dla drużyny trenera Pawła Ściebury strzelili Daniel Feruga, Daniel Rumin i Jakub Apolinarski, który do siatki trafił dwukrotnie.

Dla piłkarz GKS Jastrzębie sparing nr 9 tej zimy był generalnym sprawdzianem formy przed rundą wiosenną Fortuna 1. Ligi. Test wypadł bardzo dobrze i pokazał, że forma piłkarzy Pawła Ściebury tuż przed rozpoczęciem rozgrywek idzie w górę. Spotkanie z rezerwami Śląska celowo rozegrano w piątek, bowiem właśnie tego dnia GKS zainauguruje 26 lutego wiosnę spotkaniem z Arką w Gdyni, a szkoleniowiec chciał utrzymać tygodniowy cykl przygotowań do meczu o punkty.

Mecz odbył się w ośrodku w Rybniku-Kamieniu, a jastrzębianie zwłaszcza w I połowie nadawali ton wydarzeniom na boisku. Trener Ściebura wystawił wówczas do gry skład zbliżony do tego, który w Gdyni powalczy w Fortuna 1. Lidze i wyższość GKS nad drugoligowcem z Wrocławia nie podlegała żadnej dyskusji.

Pierwszego gola zdobył bardzo bramkostrzelny tej zimy Daniel Feruga. Chwilę później rzut karny wykorzystał Daniel Rumin, a tuż przed przerwą prowadzenie na 3:0 podwyższył Jakub Apolinarski. W II połowie w zespole jastrzębian do wielu zmian. Po godzinie gry na murawie pojawiło się jednocześnie aż pięciu zawodników z ławki. Przewaga GKS nie była wówczas już tak wyraźna, ale w końcówce zwycięstwo gospodarzy spotkania przypieczętował Apolinarski po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

GKS 1962 Jastrzębie - Śląsk II Wrocław 4:0 (3:0)
Daniel Feruga (25), Daniel Rumin (33-karny), Jakub Apolinarski 2 (43, 87)

Jastrzębie I połowa Pawełek - Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski - Apolinarski, Bielak, Mróz, Feruga, Ali - Rumin.

II połowa Pawełek (60. Drazik) - Kulawiak (60. Zalewski), Komor (60 Bondarenko), Słodowy, Niewiadomski - Jadach, Bielák (60. Dzida), Zejdler, Feruga (60. Mróz), Ali (60. Apolinarski) - Szczepan.