MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Katowice - Aluron Warta Zawiercie, ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Siatkarskie derby dla katowiczan. Dreszczowiec w Szopienicach!

16.01.2022. Mecz PlusLigi: GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
16.01.2022. Mecz PlusLigi: GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 16.01.2022 r. w meczu 16. kolejki PlusLigi siatkarzy GKS Katowice grał z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Dla GieKSy był to pierwszy mecz w swojej hali w Szopienicach w 2022 roku. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na siatkarskich derbach województwa śląskiego.

GieKSa w nowym roku wygrała z Treflem w Gdańsku 3:1 i przegrała w Rzeszowie po walce z Asseco Resovią 1:3, choć z powodów zdrowotnych wystąpiła w 10-osobowym składzie. „Jurajscy Rycerze” pokonali w Suwałkach Ślepsk Malow 3:0 i w swojej hali Trefl również bez straty seta. W sumie Warta przed przyjazdem do Katowic miała pięć ligowych zwycięstw z rzędu.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GKS Katowice - Aluron Warta Zawiercie, 16.01.2022 r.

Choć faworytem derbów była Warta, wiadomo było, że z GKS-em w Katowicach zawsze było jej trudno. Na cztery mecze GieKSa wygrała trzy, a goście ostatni raz byli górą w listopadzie 2017 roku.

W pierwszym niezwykle wyrównanym secie górą byli katowiczanie, którzy imponowali przyjęciem piłki po zagrywkach rywali. W grze na przewagi lepsza była GieKSa, a ostatni punkt zdobył Piotr Hain.

Podrażnieni zawiercianie w drugim secie prowadzili już 17:12 i stało się coś nieoczekiwanego. GKS zaczął grać jak natchniony, Damian Domagała wszedł w pole zagrywki i gospodarze wygrali sześć punktów z rzędu – 18:17! Również ta partia kończyła się na przewagi. Wojnę nerwów wygrała GieKSa blokiem Micaha Ma'a.

Rozpędzeni podopieczni trenera Grzegorza Słabego poszli za ciosem i po prawie dwóch godzinach wygrali 3:0. MVP spotkania Tomas Rousseaux.

GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (28:26, 31:29, 25:21)

GKS Katowice: Quiroga, Ma'a, Kania, Hain, Rousseaux, Jarosz, Mariański (libero) oraz Domagała.

Aluron: Zniszczoł, Conte, Tavares, Konarski, Niemiec, Kovacević, Żurek (libero) oraz Malinowski, Cavanna, Orczyk.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?