MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Katowice: Janusz Gancarczyk za karę przesunięty do rezerw

TOK
Janusz Gancarczyk (w żółtym stroju) został zmieniony w 54. minucie meczu w Legnicy. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
Janusz Gancarczyk został przesunięty do rezerw GKS-u Katowice. Klub ukarał swego zawodnika za niesportowe zachowanie w czasie meczu z Miedzią w Legnicy, przegranego 0:3.

Na klubowej stronie GKS-u czytamy:

"Zarząd klubu GKS Katowice podjął dyscyplinarne kroki wobec piłkarza Janusza Gancarczyka, za niesportowe zachowanie. W dniu dzisiejszym zapadła decyzja, że lewoskrzydłowy GKS-u Katowice Janusz Gancarczyk został ukarany finansowo i karnie przeniesiony do rezerw, po zachowaniu, którego dopuścił się po zejściu z boiska. Kara wchodzi w życie w dniu dzisiejszym".

Gancarczyk schodząc z boiska w czasie zmiany miał nie podać ręki trenerowi, dosadnie powiedzieć mu, co sądzi o takiej decyzji, na dodatek "zniszczył klubowy sprzęt".

- O odsunięciu od zespołu Gancarczyka nie decydowała jego gra - podkreślił prezes GKS Wojciech Cygan.

To nie wszystkie konsekwencje po porażce z Miedzią. Jeszcze czterech doświadczonych piłkarzy może zostać ukaranych, ale może ich uratować dobra postawa w najbliższym meczu ligowym, w sobotę z Górnikiem Łęczna. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o Tomasza Wróbla, Adriana Napierałę, Grzegorza Fonfarę i Przemysława Pitrego.

Są też dobre wieści z Bukowej. Albański pomocnik Elvist Ciku został dziś piłkarzem GieKSy. 27-letni zawodnik podpisał umowę do końca czerwca 2014 roku z możliwością jej przedłużenia.

Ciku grał ostatnio w drugoligowym czeskim MFK Karvina. W dziesięciu spotkaniach tego sezonu strzelił trzy gole. Na testach w GKS-ie przebywał od 20 marca.