GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 3:2. Pierwsza porażka lidera ZDJĘCIA KIBICÓW

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 3:2.
GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 3:2. Arek Gola
W meczu 6. kolejki Polskiej Hokej Ligi Tauron KH GKS Katowice wygrał z JKH Jastrzębie po dogrywce 3:2. Byłeś na meczu na lodowisku małej hali Spodka? A może byli Twoi znajomi. ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW

Mecz wicelidera z liderem PHL był hitem piątkowej kolejki. JKH GKS Jastrzębie przyjechał do Katowic mając na koncie sześciu zwycięstw z rzędu.

W pierwszej tercji kibice w „Satelicie” bramek nie zobaczyli. W drugiej części prowadzenie objęli gospodarze. W 27. minucie Eetu Heikkinen strzałem spod niebieskiej linii zaskoczył Ondreja Raszkę.

Jastrzębianie odpowiedzieli w 52. minucie. Dominik Jarosz Podał do Radosława Nalewajki, a ten z bliska posłał krążek do katowickiej bramki.

Zobacz zdjęcia z meczu i kibiców:

W samej końcówce mieliśmy wielkie emocje. Najpierw Mikołaj Łopuski znów dał prowadzenie GieKSie, ale lider z Jastrzębia-Zdroju za sprawą Nalewajki doprowadzili do wyrównania.

Konieczna była dogrywka. W niej już w 19 sekundzie katowiczanie zdobyli „złotego gola”. Jego autorem był Jesse Rohlta.

Tauron KH GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 3:2 pod dogr. (0:0, 1:0, 1:2, dogr. 1:0)
Bramki: Eetu Heikkinen (27), Mikołaj Łopuski (59), Jesse Rohlta (61) – Radosław Nalewajka (52, 59)

Pozostałe wyniki:

GKS Tychy – Unia Oświęcim 6:2 (4:1, 1:0, 1:1)
Bramki: Andrij Michnow (15), Michał Kotlorz (16), Radosław Galant (17), Jakub Witecki (20), Tomas Sykora (23), Bartłomiej Pociecha (59) – Radim Haas (15), Jakub Saur (46)

Zagłębie Sosnowiec – PGE Orlik Opole 3:2 pod dogr. (1:0, 0:2, 1:0, dogr. 1:0)
Bramki: Andrzej Stojek (5), Tomas Kana (60), Marek Kałuża (64) – Mateusz Wojdyła (31), Aleksandr Gołowin (32)

KH Energa Toruń – Węglokoks Kraj Polonia Bytom 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Bramki: Arciom Mianciuk (5, 25), Daniił Oriechin (41), Robert Karczocha (49)

TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:1 (0:1, 2:0, 0:0).

Mistrzostwa Świata w siatkówce: Statystyki Polaków