GKS Katowice – MKS Będzin 3:1 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Drużyna z Będzina przegrała 11. raz z rzędu

22.12.2020 r. PlusLiga: GKS Katowice - MKS Będzin 3:1  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
22.12.2020 r. PlusLiga: GKS Katowice - MKS Będzin 3:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
We wtorek 22.12.2020 r. w meczu PlusLigi GKS Katowice pokonał MKS Będzin 3:1 (25:21, 25:19, 24:26, 25:22). Będzinianie zaliczyli 11. porażkę z rzędu i zamykają tabelę z 6 punktami! MVP spotkania został Miłosz Zniszczoł. Zobacz ZDJĘCIA z derbów województwa śląskiego w PlusLidze GKS Katowice – MKS Będzin.

W pierwszym secie goście z Będzina długo dotrzymywali kroku GieKSie. Gospodarze od stanu 14:13 odskoczyli na 18:13 i wydawało się, że już łatwo skończą partię otwarcia. MKS jeszcze się zerwał – mieliśmy 23:21, ale resztę punktów zdobył już tylko GKS, a seta zakończył plasem Kamil Kwasowski.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice – MKS Będzin

Drugi set był już mniej zacięty. GKS kontrował wydarzenia na parkiecie, aby następnie „odjechać” od 17:13 do 21:13. Po drodze goście próbowali się ratować czasem dla ich trenera Jakuba Bednaruka, ale nic to nie dało. Na koniec zepsuli zagrywkę.

Trzeci set zaczął się od prowadzenia GKS-u 3:0, ale od stanu 8:8, to zespół z Będzina miał punktową przewagę. W emocjonującej końcówce MKS wygrał na przewagi. To musiało podrażnić katowiczan, bo na początku czwartego seta było 5:1 dla GieKSy. Goście nie odpuszczali i znów wszystko ważyło się w końcówce. Od 22:22 GKS zdobył trzy punkty i skończyło się 25:22. O ostatnim punkcie w meczu zdecydowała analiza wideo, bo siatkarze z Będzina dotknęli siatkę.

To był ostatni mecz z udziałem GKS Katowice i MKS Będzin w tym roku. GieKSa wraca do gry już 3 stycznia spotkaniem u siebie z PGE Skrą Bełchatów.

GKS Katowice – MKS Będzin 3:1 (25:21, 25:19, 24:26, 25:22)

GKS Katowice: Firlej, Jarosz, Kwasowski, Buchowski, Zniszczoł, Kohut, Watten (libero) oraz Nowakowski

MKS Będzin: Sobański, Faryna, Kalembka, Schmidt, Santana, Veloso, Gregorowicz (libero) oraz Bobrowski, Teklak, Godlewski, Ratajczak, Makowski

MVP: Miłosz Zniszczoł