MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 3:1. Katowiczanie zwycięstwem pożegnali się z fanami ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Siatkarze GKS Katowice pokonali Skrę Bełchatów i zwycięstwem pożegnali się ze swoimi kibicami  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Siatkarze GKS Katowice pokonali Skrę Bełchatów i zwycięstwem pożegnali się ze swoimi kibicami Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym 13 kwietnia pierwszym meczu o 11. miejsce w PlusLidze siatkarze GKS Katowice wygrali z PGE Skrą Bełchatów 3:1. Rewanż rozegrany zostanie 18 kwietnia w Bełchatowie. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów.

Siatkarze GKS Katowice zwycięstwem pożegnali się z fanami

To było ostatnie spotkanie w Katowicach w tym sezonie PlusLigi. Siatkarze GKS zwycięstwem pożegnali się z fanami i po zakończeniu meczu mogli z uśmiechem na ustach pozować do zdjęć i rozdawać autografy katowickim kibicom zgromadzonym w hali Ośrodka Sportowego Szopienice.

Pierwszy set toczył się przy niewielkiej przewadze Skry. Goście prowadzili już 19:16, ale podopieczni trenera Grzegorza Słabego jeszcze bardziej się zmobilizowali. Najpierw wyrównali na 21:21. Końcówka była bardzo emocjonująca. Gospodarze nie wykorzystali pierwszego setbola przy stanie 24:23, ale drugą piłkę setową skończył asem, serwisowym Jakub Szymański i GKS wygrał tę partię 26:24.

W drugim secie od stanu 11:11 do głosu doszli katowiczanie, którzy utrzymywali 1-2 punkty przewagi. Gdy GKS odskoczył na 21:18 wydawało się, że losy tej partii są już przesądzone. Skra zdołała zdobyć dwa punkty z rzędu i złapać kontakt, ale Szymański z Damianem Domogałą byli nie do zatrzymania i gospodarze wygrali seta 25:21, a ostatni punkt zdobył Gonzalo Quiroga.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - PGE SKRA BEŁCHATÓW

Kibice katowiczan robili pamiątkowe zdjęcia i zbierali autografy

W trzecim secie nie mająca już do stracenia Skra prowadziła niemal przez cały czas. Decydująca dla jego losów akcja miała miejsca przy stanie 21:22. Katowiczanie wyrównali, lecz po wideoweryfikacji sędziowie przyznali punkt gościom dopatrując się dotknięcia siatki przy bloku GKS. Bełchatowianie odskoczyli na 23:21 i wygrali tę partię 25:22 po ataku Mihajlo Miticia.

Przegrany set tylko podrażnił drużynę trener Słabego. W kolejnej partii katowiczanie szybko uzyskali 3-punktową przewagę i choć pozwalali się bełchatowianom doganiać, to szybko znów odskakiwali nawet na 4 pkt. Gdy ze stanu 19:15 zrobiło się 19:17 zdenerwowany szkoleniowiec GieKSy wziął czas. Przerwa pomogła, bo po atakach Domagały i Szymańskiego przewaga znów wzrosła do bezpiecznych czterech "oczek".

Gospodarze wygrali tę partię 25:21, a całe trwające 112 minut spotkanie obserwowane w czwartkowy wieczór przez 315 widzów 3:1. MVP meczu w hali w Szopienicach wygrany został Damian Domagała.

Pięć minut po zakończeniu spotkania siatkarze gospodarzy pojawili się w znajdującej się przy parkiecie Strefie Kibica GieKSy. Fani katowiczan po ostatnim w tym sezonie domowym meczu mogli zrobić sobie z zawodnikami pamiątkowe zdjęcia i zebrać autografy.

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 3:1 (26:24, 25:21, 22:25, 25:21)