GKS Katowice przegrał z Wisłą Płock. Kibice po meczu żądali odejścia trenera

Katowiczanie przegrali w Płocku 1:2.
Katowiczanie przegrali w Płocku 1:2. Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowice prowadzili w Płocku, ale stracili dwa gole i wszystkie punkty. Spotkanie, które mogło im otworzyć drogę do czołowej szóstki, brutalnie zweryfikowało optymistyczne nastroje na Bukowej.

To był jeden z tych meczów, które pokażą na co mogą liczyć kibice GKS Katowice. Zwycięstwo nad Wisłą Plock w kombinacji ze zbliżającym się zaległym meczem z Miedzią Legnica otwierał przed zespołem Rafała Góraka widok na awans do czołowej barażowej szóstki.

Spotkanie zaczęło się dla katowiczan szczęśliwie. W 11 minucie piłkarz Wisły zagrał ręką w polu karnym i sędzia przy pomocy VAR-u podyktował jedenastkę, a tę wykorzystał Arkadiusz Jędrych. Połowa zakończyła się jednak remisem, bo obrońcy nie zablokowali ani dośrodkowania w "16", ani strzału głową Jespera Westermarka.

W drugiej połowie w miarę upływu czasu rosła przewaga gospodarzy. Gol zmaterializował się w 92 minucie. Po rzucie rożnym doszło do zamieszania i Marcus Haglind-Sangre pogrążył GKS.

Po ostatnim gwizdku sędziego kibice gości domagali się odejścia trenera Góraka.

Wisła Płock - GKS Katowice 2:1 (1:1)
0:1
Arkadiusz Jędrych (14-karny), 1:1 Jesper Westermark (42), 2:1 Marcus Haglind-Sangre (90+2)
Wisła Kamiński - Vallo, Haglind-Sangre, Szymański, Jach, Hiszpański - Jime (80. Laskowski), Gerbowski (87. Tomczyk), Lorenc (68. Grić), Janus (68. Szwoch) - Westermark (80. Lewandowski). Trener: Dariusz Żuraw.
GKS Kudła - Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Komor, Danek - Shibata (66. Aleman), Repka, Kozubal, Błąd (80. Arak) -Bergier (80. Marzec). Trener: Rafał Górak.