GKS Katowice - PSG Stal Nysa: Katowiczanie bez przełamania ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Siatkarze GKS wspierani przez najwierniejszych katowickich kibiców walczyli ze Stalą Nysa  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Siatkarze GKS wspierani przez najwierniejszych katowickich kibiców walczyli ze Stalą Nysa Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE omasz kawka dziennik zachodni polska press
W rozegranym w niedzielę wieczorem 19 listopada spotkaniu 7. kolejki PlusLigi siatkarze GKS Katowice przegrali z PSG Stal Nysa 1:3. Katowiczanie wciąż czekają na pierwszą wygraną w tym sezonie. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczy GKS Katowice - PSG Stal Nysa.

GKS Katowice - PSG Stal Nysa: Katowiczanie bez przełamania

Siatkarze GKS Katowice ciągle czekają na pierwszą wygraną w PlusLidze i wydawało się, że Stal jest dla nich dobrym rywalem na przełamanie. Podopieczni trener Grzegorza Słabego zaczęli niedzielne spotkanie z ogromnym animuszem i pewnie wygrali pierwszego seta 25:14. W ataku gospodarzy błyszczeli Jakub Jarosz i Lukas Vasina.

Druga partia toczyła się już jednak pod dyktando gości z Nysy wspieranych w hali w Szopienicach przez głośną grupę kibiców. Nie do zatrzymania dla katowiczan był Michał Gierżot, a ataki rywali kilka razy zablokował Remigiusz Kapica.

W trzecim secie zacięta walka trwała do stanu 22:22. Później ważnej piłki nie skończył Marcin Waliński, a decydujący punkt dla Stali zdobył blokiem Jakub Abramowicz.

W czwartej partii GKS prowadził 17:16, ale później goście zdobyli trzy punkty z rzędu i odskoczyli na 19:17, w czym spory udział miała trudna zagrywka Marokańczyka Zouheira El Graouia.

Katowiczanie ostatni punkt zdobyli za sprawą Jarosza, który zmniejszył straty na 20:22. Trzy ostanie piłki padły już łupem siatkarzy z Nysy, którzy wygrali tego seta 25:20, a całe spotkanie po 122 minutach gry 3:1. MVP meczu został najlepiej punktujący gracz Stali Michał Gierżot.

ZOBACZCOE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - PSG STAL NYSA

Siatkarze GKS do niedzielnego meczu przystąpili już bez Jakuba Szymańskiego. Na prośbę zawodnika jego kontrakt z katowickim klubem został w tym tygodniu rozwiązany. 25-letni przyjmujący dostał ofertę gry w barwach triumfatora Ligi Mistrzów, bo w związku z urazami Daniela Chitigoi i Wojciecha Żalińskiego ZAKSA potrzebowała gracza na tę pozycję i przeniósł się do Kędzierzyna-Koźla. Szymański grał w Katowicach od 2019 roku i będąc jej zawodnikiem zadebiutował w reprezentacji Polski grając w Lidze Narodów. Katowicki klub szuka teraz jego następcy.

GKS Katowice - PSG Stal Nysa 1:3 (25:14, 19:25, 22:25, 20:25)

Katowice Fenoszyn, Adamczyk, Jarosz, Krulicki, Vasina, Waliński, Mariański (libero) oraz Kozub, Domagała, Mielczarek.

Nysa Kramczyński, El Graoui, Kapica, Zhukouski, Abramowicz, Gierżot, Szymura K. (libero) oraz Jankowski, Włodarczyk, Kosiba, Muzaj.