GKS Katowice - Visła Bydgoszcz 3:1. Kibice tym razem nie oglądali tie breaka ZDJĘCIA

17.02.2020  katowiceplus liga gks katowice- bks visla bydgoszcz foty z meczu i kibice lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** gks katowice- bks visla bydgoszcz foty z meczu i kibice plus liga
17.02.2020 katowiceplus liga gks katowice- bks visla bydgoszcz foty z meczu i kibice lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** gks katowice- bks visla bydgoszcz foty z meczu i kibice plus liga Lucyna Nenow / Polska Press
Walczący wciąż o miejsce w czołowej ósemce siatkarze GKS Katowice w 19. kolejce PlusLigi zmierzyli się z BKS Visłą Bydgoszcz. Goście wygrali niespodziewanie pierwszego seta, ale potem na parkiecie rządzili już katowiczanie. GKS Katowice pokonał BKS Visłę Bydgoszcz 3:1 (33:35, 25:16, 25:15, 25:).

Jeszcze nie tak dawno zdecydowanym faworytem tego spotkania byłaby drużyna z Katowic. Bydgoszczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli i walczą o utrzymanie. Ostatnio zespół zyskał nowego sponsora i dokonał dwóch wzmocnień. Do zespoły dołączyli Michal Masny i Michał Filip. - czeka nas trudne spotkanie - zapowiadał przed meczem Rafał Szymura, któremu po raz drugi w tym sezonie przyszło się zmierzyć ze swoim młodszym bratem Kamilem, libero zespołu znad Brdy.

Nie przegap

Od początku spotkania trwała zacięta walka o każdy punkt. Katowiczanie, już z Jakubem Jaroszem w składzie, uzyskali lekką przewagę, ale goście szybko wyrównali i potem sami wyszli na prowadzenie. Goście prowadzili 20:10, ale po chwili znowu na tablicy wyników pojawił się remis 20:20 i 24:24. Bydgoszczanie mieli kilka piłek setowych, katowiczanie także, ale set ostatecznie padł łupem podopiecznych Przemysława Michalczyka.

W drugim secie znowu oglądaliśmy walkę punkt za punkt i dopiero od stanu 7:7 gospodarze zaczęli budować sobie przewagę. Decydowała o tym przede wszystkim mocna i trudniejsza zagrywka. Siatkarze BKS momentami byli bezradni po dwóch setach był remis 1:1.

Katowiczanie złapali odpowiedni rytm i choć na początku gra była wyrównana (3:3) mieli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Szybko wypracowali sobie przewagę i potem ją tylko powiększali. Już nie tylko dobra zagrywka była atutem katowiczan, znacznie lepiej radzili sobie także w obronie i ataku.
Siatkarze z Bydgoszczy jeszcze nie rezygnowali, pozostali w grze i znowu toczyli wyrównany pojedynek z wyżej notowanym rywalem. Przez moment nawet prowadzili, ale od polowy seta ich gra znowu się posypała co było tylko woda na młyn dla drużyny z Katowic. Ostatni set zdobył atakiem z drugiej linii Rafał Szymura.

Katowiczanie odnieśli 10 zwycięstwo i awansowali w tabeli na 5. miejsce i wciąż zachowują szansę na miejsce w czołowej ósemce i grę w play off.

GKS Katowice - BKS Visła Bydgoszcz 3:1 (33:35, 25:16, 25:15, 25:18)

GKS Katowice: Nowakowski, Musiał, Zniszczoł, Kwasowski, Szymura, Firlej, Watten (libero), Gregorowicz (libero) oraz Jarosz, Fijałek, Buchowski

BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka, Woch, Quiroga, Peszko, Masny, Filip, Szymura K. (libero), Bonisławski (libero) oraz Urbanowicz, Gryc, Siwczyk