GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:1. Mistrz Polski górą w pojedynku sąsiadów zza miedzy ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Hokeiści GKS Katowice, ku radości swoich kibiców, pewnie wygrali w Satelicie z Zagłębiem Sosnowiec  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Katowice, ku radości swoich kibiców, pewnie wygrali w Satelicie z Zagłębiem Sosnowiec Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W meczu 26. kolejki Polskiej Hokej Ligi rozegranym 29 listopada GKS Katowice pokonał Zagłębie Sosnowiec 5:1. Mistrz Polski po raz trzeci triumfował w pojedynku sąsiadów zza miedzy. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec.

Hokeiści GKS Katowice wygrali derbowe starcie z Zagłębiem Sosnowiec. Mistrzowie Polski wyszli z kryzysu, bo po czterech kolejnych porażkach podopieczni trenera Jacka Płachty odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w Polskiej Hokej Lidze.

Katowiczanie po raz trzeci w tym sezonie wygrali pojedynek z sąsiadem zza miedzy, ale ta wygrana była najbardziej okazała. Decydujący wpływ na końcowy wynik miał początek II tercji, gdy gracze GKS w odstępie 122 sekund strzelili dwie bramki. Pół tysiąca widzów zasiadających na trybunach w Satelicie miało we wtorkowy wieczór powody do radości.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Strzelecki festiwal w Satelicie rozpoczął Joona Monto. Fin dobił w 14 minucie nieczyste uderzenie Szweda Hampusa Olssona. Na początku II tercji gospodarze szybko strzelili dwa gole. Bartosz Fraszko wykończył składną akcję pierwszego ataku katowiczan, a Patryk Krężołek wykorzystał dogranie zza bramki Igora Smala.

Pod koniec tej odsłony swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Monto, ale spory udział w tym trafieniu miał Fraszko zaliczając kapitalną asystę. Skrzydłowy pierwszego ataku gospodarzy swoją dobrą grę w tym meczu podkreślił w III tercji kolejną bramką, tym razem strzeloną w osłabieniu. Zagłębie odpowiedziało tylko honorowym trafieniem Damiana Piotrowicza zdobytym w trakcie gry sześciu na czterech.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
1:0 Joona Monto (14), 2:0 Bartosz Fraszko (21), 3:0 Patryk Krężołek (23), 4:0 Joona Monto (35), 5:0 Bartosz Fraszko (45), 5:1 Damian Piotrowicz (47)