MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Wielkie emocje w Świętej Wojnie na lodzie! Bramka w samej końcówce

19.11.2021. Mecz Polskiej Ligi Hokeja: GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W piątek 19.11.2021 r. w meczu 21. kolejki Polskiej Hokej Ligi liderujący w tabeli GKS Katowice podejmował Zagłębie Sosnowiec. Liderująca w tabeli GieKSa była faworytem spotkania, ale... derby rządzą się swoimi prawami. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na trybunach lodowiska Satelita przy Spodku.

W październiku w 12. kolejce GKS Katowice sensacyjnie przegrał u siebie z Zagłębiem 0:2. Drużyna trenera Jacka Płachty w piątek miała okazję na rewanż w prestiżowych derbach województwa śląskiego i meczu rywali zza miedzy.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu PHL GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec, 19.11.2021 r.

Nowy obrońca w GKS Katowice

Dzień przed meczem katowicki klub ogłosił pozyskanie nowego zawodnika. To obrońca z Finlandii Kalle Valtola. 25-letni hokeista z Turku ma w swoim dorobku 62 spotkania w Liidze, najwyższej fińskiej klasie rozgrywkowej, a także 127 występów na jej zapleczu Mestis. Valtola występował także w lidze szwedzkiej, a jego ostatnim klubem była słowacka Dukla Michalovce, w której rozegrał 10 meczów i zdobył 4 punkty - poinformowała GieKSa. Kalle Valtola znalazł się w składzie GKS-u na mecz z Zagłębiem

Po dwóch tercjach Zagłębie prowadziło 2:0

W 9. minucie GKS był bliski objęcia prowadzenia, a Grzegorz Pasiut trafił w słupek. Od 12. minuty niespodziewanie prowadziło Zagłębie. Aleksandr Wasiljew podał zza bramki, a Jewgienij Nikiforow pokonał Johna Murraya.

Gospodarze potrzebowali chwili, aby dojść do siebie. W końcówce I tercji w słupek strzelił Patryk Krężołek. Od początku II tercji katowiczanie dwoili się i troili, aby odrobić straty. Nie umieli jednak pokonać bramkarza Zagłębia Michała Czernika.

Zagłębie nie tylko się broniło, ale skutecznie skontrowało i w 36. minucie Jarosław Rzeszutko podwyższył na 2:0! Po 40. minutach w strzałach było 31 do 13 dla GKS-u, ale to Zagłębie miało dwubramkową zaliczkę.

GieKSa rzutem na taśmę!

W 43. minucie wróciła wiara kibiców GieKSy na odwrócenie losów meczu. Strzelił Valtola, a lot krążka zmienił Patryk Wronka i Czernik został pokonany. Gospodarze poszli za ciosem - dwie minuty później do remisu doprowadził Grzegorz Pasiut.

Od momentu wyrównania katowiczanie zaciekle atakowali aż wreszcie dopięli swego na 35 sekund przed końcem. Anthon Eriksson uderzył spod niebieskiej linii, a krążek po rykoszecie wpadł do bramki Zagłębia!

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Bramki: Jewgienij Nikiforow (12), 0:2 Jarosław Rzeszutko (36), 1:2 Patryk Wronka (43), 2:2 Grzegorz Pasiut (45), 3:2 Anthon Eriksson (60)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Jakimienko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Mularczyk, Monto, Bepierszcz - Hudson, Wanacki, Krężołek, Lehtonen, Eriksson - Musioł, Valtola, Ciepielewski, Michalski, Prokurat.

Zagłębie: Czernik (Kotuła) - Naróg, Syrojeżkin, Nikiforow, Wasiljew, Bernacki - Bychawski, Jaśkiewicz, Przygodzki, Rzeszutko, Dubinin - Khoperia, Mickiewicz, Sikora, Kozłowski, Lundvald oraz Luszniak, Kasprzyk i Gusiew.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?