GKS - Rozwój 2:0. GKS lepszy do Rozwoju, gra dalej w Pucharze Polski

GKS - Rozwój LIVE, ONLINE
GKS - Rozwój LIVE, ONLINE arc.
GKS - Rozwój: W pierwszej rundzie Pucharu Polski GKS Katowice pokonał lokalnego rywala Rozwój Katowice 2:0. Kolejnym rywalem podopiecznych Piotra Piekarczyka w 1/16 PP będzie drużna Wigier Suwałki, z którą za tydzień katowiczanie zainaugurują ligowe rozgrywki.

Gospodarzem meczu miał być Rozwój, jednak ze względu na remont stadionu przy ulicy Zgody spotkanie przeniesiono na Bukową. Mimo, że grały dwie katowickie drużyny na trybunach było sporo wolnych miejsc.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 2 min prowadzenie dla GKS zdobył debiutujący w barwach ekipy trenera Piotra Piekarczyka 28-letni Filip Burkhardt. Gospodarze mieli jeszcze jedną dobra okazje do pokonania Bartosza Solińskiego, ale po uderzeniu Mateusza Kamińskiego piłka otarła się o rękę bramkarza, a następnie trafiła w poprzeczkę.

Piłkarze Rozwoju w pierwszych 45 minutach praktycznie nie zagrozili bramce Rafała Dobrolińskiego. Jeden strzał z dystansu Roberta Menzela, po którym bramkarz GKS musiał bronić na raty, to za mało aby myśleć o zwycięstwie.

Drugą połowę też lepiej rozpoczęli piłkarze GKS. Najpierw po zagraniu Rafała Pietrzaka nikt nie znalazł jednak by z bliska wepchnąć piłkę do siatki, a następnie dwa razy bramkarzy gości próbował zaskoczyć Grzegorz Goncerz.

Po raz drugi broniący z dużym wyczuciem Soliński skapitulował dopiero 10 minut przed końcem. Po strzale Goncerza bramkarz Rozwoju wypuścił piłkę z rąk, dopadła do niej Krzysztof Wołkowicz i wpakował ją do siatki. Wołkowicz pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.

Rozwój pożegnał się z Pucharem Polski, GKS gra dalej. Kolejne derby Katowic pod koniec września o ligowe punkty.

GKS - Rozwój LIVE, ONLINE, NA ŻYWO:

GKS - Rozwój ZAPOWIEDŹ:

Obie drużyny nie często grają ze sobą. Ostatni raz Rozwój i GKS grały ze sobą w lutym 2011 roku. Spotkanie sparingowe wygrali wówczas piłkarze z Bukowej 3:0, a w Rozwoju w wyjściowym składzie wybiegł m.in. Arkadiusz Milik. Obie drużyny rywalizowały też o punkty w sezonie 2007/08 w III lidze i mecze między nimi kończyły się dwukrotnie bezbramkowo. Z kolei w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu padł remis 2:2, a w karnych lepszy okazał się zespół ze Zgody. Trenerem rywali, podobnie jak dziś, był wówczas Piotr Piekarczyk.

Pucharowe derby mają być piłkarskim świętem dla całego miasta, ale na murawie zapewne będzie iskrzyło. W swojej szatni Rozwój ma wielu byłych zawodników GKS-u jak choćby Kamila Cholerzyńskiego, Sebastiana Gielzę, Szymona Kapiasa czy Tomasza Wróbla. - To na „GieKSie” spoczywa ciśnienie i presja. Ona musi, my możemy – uważa Cholerzyński.

Dla Rozwoju będzie to ostatni sprawdzian formy przed historycznym sezonem. Piłkarze ze Zgody po raz pierwszy zagrają na zapleczu ekstraklasy.