GKS Tychy – Chrobry Głogów 1:1. Mecz o pierwsze punkty LIVE, NA ŻYWO, ONLINE, GDZIE OGLĄDAĆ

Marcin Kowalczyk zadebiutował w GKS Tychy w meczu w Opolu.
Marcin Kowalczyk zadebiutował w GKS Tychy w meczu w Opolu. fot. oliwer kubus
W meczu drugiej kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy gra w sobotę z Chrobrym Głogów. Początek o godz. 19. TUTAJ na dziennikzachdni,pl będzie prowadzona relacja LIVE ze spotkania GKS Tychy – Chrobry Głogów.

Tyszanie byli najlepszą drużyną rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Kibice GKS-u liczą na to, że podopieczni Ryszarda Tarasiewicza obecne rozgrywki zakończą awansem do Lotto Ekstraklasy.

GKS Tychy zaczął jednak sezon od falstartu – przegrał w Opolu z Odrą 1:2, choć prowadził do przerwy po bramce Kamila Zapolnika. Zwycięski gol dla gospodarzy padł w trzeciej minucie doliczonego czasu.

GKS TYCHY - CHROBRY LIVE

- Na pewno fajnie zacząć sezon od strzelonej bramki, ale jeszcze fajniej zwycięstwem, szczególnie na wyjeździe. Nam się to nie udało, jednak jesteśmy pełni optymizmu i wierzymy, że przed własnymi kibicami zdobędziemy trzy punkty – mówi Kamil Zapolnik, który jeszcze wraca do meczu w Opolu. - Bramka na 1:1 zdecydowanie podcięła nam skrzydła. Trudno nam było wrócić do swojej gry. Dopiero ostatnie 10-15 minut zaczęliśmy przejmować inicjatywę i straciliśmy bramkę w okresie, gdy to my dominowaliśmy. Taka jest piłka. Przeanalizowaliśmy ten mecz i mam nadzieję, że nie będziemy już popełniać takich błędów.

Trener Tarasiewicz potrafi wyciągnąć optymistyczne wnioski nawet z porażki: - Bardziej trzeba się oprzeć na pierwszej połowie w Opolu, gdy graliśmy bardzo pewnie, dynamicznie, to było to, o co nam chodziło – ocenił szkoleniowiec.

GKS TYCHY - CHROBRY NA ŻYWO

Chrobry Głogów również rozpoczął od porażki – uległ u siebie beniaminkowi ŁKS-owi Łódź 0:1. W Chrobrym nie ma już króla strzelców poprzedniego sezonu Mateusza Machaja, który przeszedł do Jagiellonii Białystok. Drużynę wzmocnili natomiast m.in. dwaj piłkarze GKS-u Katowice Mateusz Abramowicz i Łukasz Zejdler oraz Marek Wasiluk z Jagiellonii. Mateusz Abramowicz to brat obrońcy GKS-u Tychy – Dawida Abramowicza. W Tychach na ławkę Chrobrego wróci trener Grzegorz Niciński, który odcierpiał dwa mecze zawieszenia.

GKS TYCHY - CHROBRY ONLINE

Wiosną GKS Tychy wygrał u siebie z Chrobrym 2:1 (2:0) po bramkach Łukasza Grzeszczyka (karny) i Łukasza Grzeszczyka.

Typy ekspertów Dziennika Zachodniego na mecz GKS Tychy – Chrobry Głogów: Magdalena Figura-Łyżwa 1:0, Jan Furtok 2:1, Edward Socha 3:1, Mariusz Śrutwa 0:0, Jan Żurek 1:0.
Typ działu sportowego DZ: 1:1.