GKS Tychy - Energa Toruń: Pluszaki wylądowały na tyskim lodowisku ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

W trakcie meczu GKS z Energą tyscy kibice po bramce gospodarzy rzucili na lód pluszaki, które następnie skrzętnie pozbierano  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W trakcie meczu GKS z Energą tyscy kibice po bramce gospodarzy rzucili na lód pluszaki, które następnie skrzętnie pozbierano Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym 7 grudnia meczu 26. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Energę Toruń 3:0. Po pierwszym golu gospodarzy na taflę lodowiska fani rzucili tysiąc pluszaków, które trafią do dzieci w szpitalach i domach dziecka. Zobaczcie zdjęcia z tej akcji a także kibiców i meczu GKS Tychy - Energa Toruń.

Tysiąc pluszaków wylądowało na tyskim lodowisku

W ostatnim meczu przed reprezentacyjną przerwą GKS Tychy pokonał Energę Toruń. Podopieczni trenera Pekki Tirkkonena wygrali dziewiąty ligowy pojedynek z rzędu i umocnili się na pozycji wicelidera tabeli, chociaż wystąpili bez kilku czołowych zawodników zmagających się z chorobami i kontuzjami.

W trakcie czwartkowego spotkania na Stadionie Zimowym odbyła jubileuszowa dziesiąta edycja akcji Teddy Toss Bear. Po pierwszej bramce dla GKS strzelonej w 18 minucie gry przez Jana Krzyżka kibice rzucili na lód przyniesione ze sobą pluszaki. Dokładne liczenie maskotek jeszcze trwa, ale było ich około tysiąca.

Przez 10 lat tyski klub uzbierał w ten sposób blisko 18 tysięcy pluszaków, które trafiły do dzieci znajdujących się w szpitalach i domach dziecka. Każdy kibic, który na mecz z Energa przyszedł z maskotką mógł kupić bilet w promocyjnej cenie 5 zł.

Dodatkową atrakcją była obecność na meczu Marka Suslika. "White Wolf", który swoim motocyklem dojechał na Nordkapp i mroźną Syberię, w przerwie po I tercji zaprezentował na lodzie razem ze swoją maszyną prawdziwy show.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - ENERGA TORUŃ

Tyszanie objęli prowadzenie pod koniec I tercji, gdy bramkarza rywali zaskoczył urodzony w Niemczech skrzydłowy Jan Krzyżek. Później gospodarze mieli sporo okazji na podwyższenie wyniki, ale grali nieskutecznie.

GKS dwukrotnie w II tercji grał w podwójnej przewadze - najpierw przez 21 sekund, a później przez ponad minutę, lecz nie potrafił jej wykorzystać. Szczęścia zabrakło Bartłomiejowi Pociesze, który po strzale z dystansu trafił w słupek.

Dopiero w III tercji drugiego gola dla GKS zdobył Bartłomiej Jeziorski po podaniu Alana Łyszczarczyka. Ten sam duet napastników wypracował trzecią bramkę zdobytą na 34 sekundy przed końcową syreną strzałem zza niebieskiej linii do pustej bramki, gdy goście wycofali bramkarza.

Meczu z Toruniem nie będzie miło wspominał Mateusz Bryk. Doświadczony obrońca aż trzykrotnie trafił na ławkę kar, ale goście nie wykorzystali osłabienia tyszan i nie zdołali na Stadionie Zimowym zdobyć nawet honorowego gola. Dobrze broniący Tomas Fucik znów zachował czyste konto.

GKS Tychy - Energa Toruń 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Bramki 1:0 Jan Krzyzek (18), 2:0 Bartłomiej jeziorski - Alan Łyszczarczyk (50), 3:0 Bartłomiej jeziorski - Alan Łyszczarczyk (60)