GKS Tychy - OFK Mladost Donja Gorica WYNIK Wicelider Fortuna 1. Ligi na obozie w Chorwacji pokonał zespół z Czarnogóry

Nemanja Nedić zdobył pierwszego gola w sparingu GKS Tychy - OFK Mladost Donja Gorica. facebook.com/kp.gkstychy
W środę 31 stycznia 2024 roku przebywający na zgrupowaniu w Chorwacji GKS Tychy rozegrał sparing z OFK Mladost Donja Gorica z Czarnogóry. To był drugi mecz tyszan w ramach turnieju Medulin Cup 2024.

Wicelider Fortuna 1. Ligi przebywa na obozie w Medulin, który potrwa do 6 lutego. Zespoły tam przebywające rozgrywają między sobą sparingi, w ramach towarzyskiego turnieju Medulin Cup. W pierwszym meczu drużyna trenera Dariusza Banasika przegrała z chorwackim NK Karlovac 0:1.

Tyszanie w meczu z ósmą drużyną ekstraklasy Czarnogóry Mladostą Donja Gorica objęli prowadzenie w 43. minucie po główce Nemanji Nedicia. Asystę, również głową, zaliczył Daniel Rumin. Na początku drugiej połowy podwyższył na 2:0 Maksymilian Stangret. 18-letni napastnik w styczniu przeniósł się do GKS-u z trzecioligowych rezerw Legii Warszawa i podpisał kontrakt do czerwca 2027 roku.

W 62. minucie mogło być 3:0, ale bramkarz rywali obronił rzut karny wykonywany przez Przemysława Mystkowskiego. Minutę później padła już trzecia bramka dla tyszan po trafieniu Mateusza Radeckiego.

Na 3 lutego GKS Tychy ma zaplanowany trzeci mecz w Medulin Cup 2024 - z macedońskim FK Rabotnicki Skopje.

GKS Tychy - OFK Mladost Donja Gorica 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Nemanja Nedić (43), 2:0 Maksymilian Stangret (51), 3:0 Mateusz Radecki (63)

GKS Tychy: (I połowa) Maciej Kikolski - Dominik Połap, Jakub Tecław, Nemanja Nedić, Jakub Budnicki, Marcel Błachewicz, Norbert Wojtuszek, Wiktor Żytek, Daniel Rumin, Bartosz Śpiączka, Julius Ertlthaler;
(II połowa) Adrian Kostrzewski - Patryk Mikita, Jakub Budnicki, Jakub Bieroński, Marko Dijakovic, Kacper Skibicki, Mateusz Radecki, Teo Kurtaran, Marcin Szpakowski, Maksymilian Stangret, Przemysław Mystkowski.