GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 0:1 ZDJĘCIA, RELACJA. Przerwana passa tyszan. Baraże się oddalają

GKS Tychy przegrał z Puszczą Niepołomice 0:1   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GKS Tychy przegrał z Puszczą Niepołomice 0:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
GKS Tychy przegrał z Puszczą Niepołomice 0:1 w 31. kolejce Fortuna 1. Ligi. Tyszanie doznali pierwszej przegranej pod wodzą trenerskiego duetu Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak po serii pięciu spotkań bez porażki. Na Edukacji nikt nie ukrywał, że walczący o zakwalifikowanie się do baraży o PKO Ekstraklasę GKS liczył w tym meczu na więcej, bo GKS właśnie wypadł z czołowej szóstki tabeli. Zobaczcie zdjęcia i relację z meczu GKS Tychy - Puszcza Nepołomice.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice relacja, wynik

W Tychach potwierdziło się, że Puszcza dużo lepiej niż u siebie radzi sobie na wyjazdach. Zespół z Niepołomic pokonał GKS i zrównał się z nim punktami, ale wyprzedził tyszan dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań i teraz to on jest na ostatnim miejscu premiowanym grą w barażach. Gola na wagę zwycięstwa gości strzelił Wiktor Żytek w 71 minucie gry.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS TYCHY - PUSZCZA NIEPOŁOMICE

Mecz w Tychach toczył się w padającym deszczu. Na mokrym i śliskim boisku nie brakowało sytuacji strzeleckich i to z obu stron. W ekipie GKS aktywny był Łukasz Grzeszczyk. Kapitan gospodarzy już w pierwszym kwadransie oddał dwa uderzenia, ale oba były niecelne - po pierwszym z nich piłka trafiła w boczną siatkę. Puszcza też miała swoje okazje. Strzał jednego z napastników zablokował Dario Kriisto i piłka wylądowała na słupku. Tuż przed przerwą znów dał o sobie znać Grzeszczyk, lecz jego strzał z rzutu wolnego obronił Karol Niemczycki, a chwilę później poradził sobie także z dobitką Łukasza Sołowieja.

W II połowie na boisku też sporo się działo. Po stronie Puszczy dwa razy groźnie strzelał Erik Cikos, ale Słowak minimalnie się pomylił. Po stronie tyszan ładną główką popisał się Kristo, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Serafin. Decydująca dla losów spotkania okazała się 71 minuta gry. Po centrze z rogu Serafina zamykający akcję na długim słupku Żytek przeskoczył dwóch obrońców GKS i trafił do siatki.

Gospodarze do końca starali się odrobić straty. Najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu miał wprowadzony w końcówce do gry Dawid Kasprzyk. Po zgraniu piłki przez Szymona Lewickiego rezerwowy GKS huknął jednak z kilku metrów nad poprzeczką. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 87 min. za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Cikos, ale tyszanie nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi i po raz pierwszy od 14 czerwca zeszli z boiska pokonani.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)