MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 5:2 ZDJĘCIA KIBICÓW Fani wygwizdali tyszan, choć ci wygrali derbowy mecz

Kibice na meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec
Kibice na meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec fot. Arkadiusz Gola
W meczu 40. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec 5:2. Spotkanie na Stadionie Zimowym oglądało około ponad tysiąc tyskich fanów, którzy mimo wygranej wygwizdali swoich ulubieńców. Zobaczcie zdjęcia kibiców z meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec zdjęcia kibiców

W tym tygodniu w Tychach doszło do zmiany trenera. Konflikt pomiędzy trenerem Andrijem Gusowem i zespołem osiągnął takie rozmiary, że białoruski szkoleniowiec podał się do dymisji. Ten ruch zdaniem kibiców nie rozwiązał jednak sprawy. Fani w tym konflikcie stanęli po stronie szkoleniowca, który wywalczył z GKS dwa ostatnie mistrzostwa Polski.

Derbowy mecz oglądało 1200 kibiców, więc trybuny wypełnione były ledwie w połowie. Hokeistów tyszan już na rozgrzewce przywitały gwizdy.

Później nie było wcale lepiej. Kibice GKS skandowali imię i nazwisko byłego już szkoleniowca oraz hasło "Dziewczyny zmieńcie trenera". Dostało się też zarządowi i działaczom Tyskiego Sportu, którzy przyjęli dymisję trenera. Sytuacji nie poprawiła nawet wygrana tyszan, którzy w trzeciej tercji strzelili cztery gole i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.