GKS Tychy zaliczył poważną wpadkę z Resovią w Rzeszowie. Przegrał 0:2

Tyszanie nieoczekiwanie przegrali w Rzeszowie z Resovią.
Tyszanie nieoczekiwanie przegrali w Rzeszowie z Resovią. Michał Czajka
Zespół GKS Tychy był zdecydowanym faworytem meczu z Resovią, ale wrócił z Podkarpacia na tarczy. To poważna wpadka drużyny marzącej o bezpośrednim awansie do PKO Ekstraklasy.

Zespół GKSTychy był zdecydowanym faworytem meczu z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Resovią. Tymczasem już w 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Rzut karny został podyktowany za faul na Ibe Tortim. Analiza VAR nie uratowała GKS-u i Rafał Mikulec dał Resovii prowadzenie.

Śląska drużynie nie potrafiła opanować sytuacji i kolejne minuty upływały bez celnych strzałów z jej strony, za to w samej końcówce arbiter znów podyktował jednastkę, tym razem anulowaną w wideoweryfikacji.

VAR musiał wejść do akcji raz jeszcze i tym razem Resovia odniosła z niego korzyść. Mikulec nie był bowiem na spalonym, jak intuicyjnie uznał sędzia, więc rzeszowianie objęli prowadzenie 2:0.

GKS poniósł czwartą wyjazdową porażkę w sześciu takich próbach i nie zdołał wejść do strefy bezpośredniego awansu, za to Resovia z dna odbiła się na bezpieczną lokatę.

Resovia - GKS Tychy 2:0 (1:0)
1:0
Rafał Mikulec (10-karny), 2:0 Rafał Mikulec (78)
Resovia Pindroch - Tomal, Bondarenko, Osyra, Adamski - Mikulec, Kanach, Urynowicz, Łyszczarz (90. Bąk), Ibe-Torti (90. Mazek) - Ciepiela (78. Eizenchart). Trener: Mirosław Hajdo.
Tychy Kikolski - Machowski (87. Skibicki), Tecław (60. Szpakowski), Nedić, Budnicki, Błachewicz - Mystkowski (46. Niewiarowski), Wojtuszek (46. Radecki), Żytek, Mikita (60. Śpiączka) - Rumin. Trener: Dariusz Banasik.
Żółte kartki Ciepiela, Kanach - Kikolski.
Sędziował Damian Krumplewski (Olsztyn)
Widzów 3.011

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE