Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gliwickie Spotkania Naukowe. Jak powstają nowotwory i jak je leczyć? Rusza konferencja lekarzy i naukowców

OPRAC.:
Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Gliwickie Spotkania Naukowe - naukowcy będą mówić o leczeniu nowotworów.
Gliwickie Spotkania Naukowe - naukowcy będą mówić o leczeniu nowotworów. Pixabay
Ruszają Gliwickie Spotkania Naukowe. - Liczba zachorowań na nowotwory złośliwe w naszym regionie utrzymuje się na wysokim poziomie i systematycznie rośnie – informuje gliwicki Urząd Miasta. Podczas konferencji lekarze i naukowcy będą szukać odpowiedzi na pytanie o mechanizm powstawania chorób nowotworowych, będą również rozmawiać o tym, w jaki sposób prognozować i leczyć raka.

Gliwickie Spotkania Naukowe – porozmawiajmy o nowotworach

Nadchodzące wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do naukowców, lekarzy, a także studentów medycyny i nauk przyrodniczych chcących rozszerzyć swoją wiedzę na temat nowotworów. Podczas spotkań zostaną przybliżone wybrane mechanizmy powstawania chorób nowotworowych, sposoby ich przewidywania, a także profilaktyka oraz terapia.

Gliwickie Spotkania Naukowe odbędą się w dniach 18-19 listopada w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18. Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej konferencji. Jej organizatorami są: Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Badań nad Rakiem, Narodowy Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, Państwowy Instytut Badawczy, Oddział w Gliwicach oraz Politechnika Śląska.

- Jak wynika z najnowszego opracowania „Nowotwory złośliwe w województwie śląskim w 2019 roku”, autorstwa Śląskiego Wojewódzkiego Biura Rejestracji Nowotworów oraz Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach, liczba zachorowań na nowotwory złośliwe w naszym regionie utrzymuje się na wysokim poziomie i systematycznie rośnie – informuje gliwicki Urząd Miasta.

By było możliwe przeciwdziałanie temu zjawisku, naukowcy muszą poznać mechanizmy powstawania nowotworów, a zdobytą wiedzę muszą przekazać lekarzom. Konferencja w Gliwicach, organizowana już po raz 26., ma dać taką możliwość.

- Tematyka dotyczy przede wszystkim charakterystyki molekularnego podłoża chorób nowotworowych, a także współczesnych oraz przyszłościowych metod diagnostyki i leczenia raka – wyjaśniają gliwiccy urzędnicy.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera