Sierpień 80 żąda odwołania Wojciecha Kowalczyka,...

  Sierpień 80 żąda odwołania Wojciecha Kowalczyka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Energii

  Zdjęcie autora materiału

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojciech Kowalczyk

  Wojciech Kowalczyk ©MSP

  "Nie jest to partner, lecz przede wszystkim persona utrudniająca działania na rzecz interesów branży węglowej" - piszą związkowcy z Sierpnia 80 o Wojciechu Kowalczyku, podsekretarzu stanu w Ministerstwie Energii. Związkowcy domagają się jego natychmiastowego odwołania.
  Wojciech Kowalczyk

  Wojciech Kowalczyk ©MSP

  Brak informowania o efektach działań związanych z zatwierdzeniem przez Komisję Europejską programu naprawczego dla górnictwa, brak zdolności komunikacyjnych ze związkami zawodowymi i piętno autora programu naprawczego, przygotowanego przez rząd Ewy Kopacz, który w efekcie mógł skutkować likwidacją kopalń.

  To główne zarzuty, jakie związkowcy z Sierpnia 80, działającego w trzech największych spółkach węglowych (Polskiej Grupie Górniczej, Katowickim Holdingu Węglowym i Jastrzębskiej Spółce Węglowej), przedstawili Wojciechowi Kowalczykowi, podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Energii. Działacze wysłali wniosek do Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra ds. energii, w którym domagają się natychmiastowej dymisji Wojciecha Kowalczyka.

  "Wojciech Kowalczyk już za uprzednich rządów Platformy Obywatelskiej – Polskiego Stronnictwa Ludowego utracił wszelką wiarygodność w opinii strony społecznej. Dla nas – związków zawodowych – nie jest to partner, lecz przede wszystkim persona utrudniająca działania na rzecz interesów branży węglowej. Nosi piętno autora likwidacyjnych względem kopalń planów rządu Pani Premier Ewy Kopacz. Nie posiada on zdolności komunikacyjnych ze związkami zawodowymi" - napisali związkowcy w liście do Tchórzewskiego.

  Wojciech Kowalczyk funkcje sekretarza lub podsekretarza stanu w różnych ministerstwach pełni od 2012 roku. Pracował m.in. w ministerstwie finansów (2012), skarbu państwa (2014), ministerstwie gospodarki (2014). 18 listopada 2014 roku został również pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa. Od 1 stycznia 2016 rozpoczął pracę w ministerstwie energii. 23 marca premier Beata Szydło zdecydowała o odwołaniu Kowalczyka z funkcji pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa, a jego obowiązki zostały powierzone wiceministrowi ds. energii Grzegorz Tobiszowski. Od tego czasu Wojciech Kowalczyk zajmuje się pionem analiz ekonomicznych i polityką właścicielską, a także zadaniami z zakresu efektywności gospodarczej spółek skarbu państwa nadzorowanych przez Ministerstwo Energii.  *Seksafera z księdzem w Zawierciu. Parafianie w szoku, a on zniknął
  *CZARNY PONIEDZIAŁEK W KATOWICACH I INNYCH MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO MOCNE ZDJĘCIA I WIDEO
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *PKO Silesia Marathon i Półmaraton NA ZDJĘCIACH + WYNIKI

  JESIENNA RAMÓWKA DZIENNIKA ZACHODNIEGO

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo