Górnik Zabrze - Cracovia 3:2: Bitwa poranionych [NA ŻYWO, WYNIK, GDZIE OGLĄDAĆ]

Jesienią Górnik Zabrze zremisował w Krakowie z Cracovią 1:1.
Jesienią Górnik Zabrze zremisował w Krakowie z Cracovią 1:1. Aneta Zurek / Polska Press
W jedynym piątkowym meczu PKO Ekstraklasa Górnik Zabrze gra z Cracovią. To starcie dwóch zespołów poranionych w poprzedniej kolejce, które za wszelką cenę chcą zdobyć trzy punkty. Początek spotkania na Arenie Zabrze o godzinie 20.30.

W poprzedniej kolejce Górnik Zabrze doznał bolesnej klęski 1:4 na Lechu Poznań, a Cracovia przegrała 0:2 w prestiżowych derbach z Wisłą Kraków. Ekipa Marcina Brosza walczy w tym sezonie o utrzymanie, a zespół Michała Probierza o medale. W piątek wieczorem na Roosevelta zapowiada się niezłe widowisko.

Górnik na wyjazdach nie wygrał już trzynastu kolejnych spotkań, ale u siebie prezentuje się znacznie lepiej. Gospodarze nie przegrali w Zabrzu od siedmiu kolejek, a w czterech ostatnich konfrontacjach schodzili z murawy jako zwycięzcy. Cracovia z kolei ma na koncie trzy przegrane mecze z rzędu, w których strzeliła tylko jednego gola.

Cracovia na Górnika ma jednak patent. Śląski zespół nie zdołał pokonać "Pasów" w siedmiu ostatnich konfrontacjach.

Jesienią w Krakowie padł remis 1:1. Górnik prowadził po strzale Szymona Matuszka z 13 minuty, a wyrównał w 35 minucie Ołeksij Dytiatjew.

Marcin Brosz ma do dyspozycji wszystkich zawodników, w Cracovii kontuzjowany jest Niko Datković.

Sędzią meczu Górnik Zabrze - Cracovia będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

Górnik Zabrze - Cracovia, gdzie oglądać?

Transmisję na żywo z meczu Górnik Zabrze - Cracovia przeprowadzi Canal+ Sport, a tekstową relację na żywo dziennikzachodni,pl. Przekaz online na canalplussport.pl.

Czekając na piłkarskie emocje możecie zobaczyć najlepsze zdjęcia z jesiennego meczu Cracovii i Górnika Zabrze.