Górnik Zabrze - HBC Nantes: Druga porażka zabrzan w Dąbrowie Górniczej w Lidze Europejskiej ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze, mimo wsparcia polskich kibiców, nie dali rady NantesZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym 27 lutego meczu 3. kolejki rundy głównej Ligi Europejskiej Górnik Zabrze przegrał z HBC Nantes 22;31. Zabrzanie postraszyli faworyzowanych Francuzów, ale ostatecznie doznał drugiej porażki w Dąbrowie Górniczej. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - HBC Nantes.

Górnik Zabrze nie dal rady Nantes w Lidze Europejskiej

Górnik Zabrze przed tygodniem przegrał we Francji z Nantes 23:31. Do rewanżu w Dąbrowie Górniczej podopieczni trenera Tomasza Strząbały przystąpili bardzo zmobilizowani i w I połowie postraszyli rywali uważanych za jednego z faworytów Ligi Europejskiej.

Początek spotkania w Hali Centrum był wyrównany. Od stanu 4:4 zabrzanie zdobyli jednak pięć bramek z rzędu i w 14 minucie objęli sensacyjne prowadzenie 9:5. Do siatki Nantes po dwa razy trafiali Ukraińcy Dmytro Ilchenko i Dmytro Artemenko, a wypracowana przewaga była także dziełem świetnych interwencji w bramce Kacpra Ligarzewskiego.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - HBC NANTES

Francuzi szybko wzięli się jednak do roboty. Zaczęli grać skuteczniej i w ciągu kilku minut odrobili straty doprowadzając do remisu 9:9, a na przerwę zeszli z przewagą czterech bramek w czym największy udział miał ich najskuteczniejszy zawodnik Aymeric Minne.

Po zmianie stron goście kontrolowali sytuację na boisku i ostatecznie wygrali ten mecz różnicą dziewięciu bramek. W zespole zabrzan zadebiutował Serb Nikola Ivanović, który rzucił jedną bramkę.

To była druga porażka Górnika w Lidze Europejskiej w Dąbrowie Górniczej. Brązowym medalistom ostatniego sezonu Orlen Superligi w fazie głównej tych rozgrywek pozostał jeszcze jeden mecz - 5 marca rywalizować będą w Mannheim z Rhein-Neckar Loewen. To będzie pożegnanie zabrzan z Ligą Europejską

Górnik Zabrze - HBC Nantes 22:31 (12:16)

Górnik Ligarzewski, Wyszomirski - Artiemienko 4, Ilczenko 4, Morkovsky 3, Krępa 3, Przytuła 2, Minocki 2, Tokuda 2, Szyszko 1, Ivanović 1, Mauer, Krawczyk, Bogacz, Kaczor, Wąsowski.

Najwięcej dla Nantes Minne 7, Monar 4, .