Górnik Zabrze idzie jak burza! Zespół Jana Urbnana pokonał Koronę i wygrał piąty domowy mecz z rzędu

Górnik Zabrze pokonał Koronę Kielce i odniósł piąte domowe zwycięstwo z rzędu.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Górnik Zabrze pokonał Koronę Kielce 3:1 i odniósł tym samym piąte z rzędu zwycięstwo na Roosevelta. Zespół Jana Urbana jest coraz bliżej czołówki tabeli!

Runda wiosenna w Zabrzu zaczęła się od mocnego, a nawet potężnego uderzenia.W 9 minucie Lawrence Ennali oddał strzał, którym znokautował Miłosza Trojaka. Poświęcenie piłkarza Korony uratowało jego zespół od straty gola.

Górnik od początku wyglądał zdecydowanie lepiej od gości i potwierdzał opinię faworyta tego starcia. Koronie dopisywało jednak szczęście, bo w 7 minucie zabrzanom należał się rzut karny za odbicie piłki ręką przez Danny’ego Trejo, a w 15 Adrian Kapralik pokonał Konrada Forenca, ale w momencie podania od Ennaliego był na pokaźnym spalonym. Jak to zwykle jednak bywa, fortuna szybko się zbilansowała. W 35 minucie po świetnej akcji Kapralik uderzył na bramkę, a kierunek lotu piłki zmienił Dominik Zator.
Po chwili po drugiej stronie boiska do własnej bramki trafił Rafał Janicki, ale wcześniej kielczanie akcję spalili. I ich nadzieje błyskawicznie zostały zgaszone: rzut wolny wykonał Lukas Podolski, Forenc zdołał interweniować, ale Sebastian Musiolik dobił do pustej bramki.

Dwubramkowe prowadzenie zapewniało zabrzanom komfortową sytuację. Skomplikowała ją co prawda efektowna główka Jewhenija Szikawkę, ale problem rozwiązał Lukas Podolski, który ruszył z własnej połowy i tuż przed bramką wystawił piłkę Kapralikowi.

Zabrzanie kontynuują więc imponującą serię. Mają na koncie pięć domowych zwycięstw z rzędu i jedenaście kolejnych spotkań z co najmniej jednym strzelonym golem.

Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:1 (2:0)
1:0
Dominik Zator (35-sam.), 2:0 Sebastian Musiolik (39), 2:1 Jewheni Szikawka (69), 3:1 Adrian Kapralik (76)
Górnik Bielica - Siplak, Janicki, Szala, Sekulić (77. Barczak) - Pacheco (65. Czyż), Rasak - Kapralik, Podolski (86. Krawczyk), Ennali (86. Lukoszek)- Musiolik (65. Kozuki). Trener: Jan Urban..
Korona Forenc - Briceag, Trojak, Malarczyk, Zator - Takać (83. Bąk) - Błanik (73. Konstantyn), Remacle, Nono, Trejo (55. Fornalczyk) - Dalmau (55. Szykawka). Trener: Kamil Kuzera.