Górnik - Legia 2:3. Górnik przegrał, ale walczył do końca [ZDJĘCIA]

Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Legia Warszawa Lucyna Nenow
Górnik - Legia 2:3. Zmierzająca po kolejny tytuł mistrza Polski Legia Warszawa pokonała Górnika Zabrze. Spotkanie na stadionie przy ulicy Roosevelta zakończyło się wynikiem 2:3 ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK ZABRZE - LEGIA WARSZAWA

AKTUALIZACJA GODZ. 18:43
1:1. Strzelcem wyrównującego gola dla Legii jest Tomasz Jodłowiec.

AKTUALIZACJA GODZ. 18:25:
Gol na 1:0 dla Górnika Zabrze. Strzelcem Paweł Olkowski.

CZY JESTEŚ PRAWDZIWYM FANEM GÓRNIKA ZABRZE? ROZWIĄŻ QUIZ WIEDZOWY:
QUIZ GÓRNIK ZABRZE: SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ

Gospodarzom nie udało się skomplikować Legii drogi do mistrzostwa Polski. Przegrali 2:3, a mogli wyżej, bo rywale trzy razy trafili w poprzeczkę i raz w słupek. Mógł też być remis, gdyby nie interwencje bramkarza gości w końcówce.

Pierwsze 20 minut mogło rozczarować, za to potem na boisku dzieło się wiele. Co prawda częściej przy piłce byli legioniści, ale pierwsi stracili gola. Obrońca Górnika Paweł Olkowski zaskoczył w 24. minucie bramkarza gości.

To podziałało na drużynę z Warszawy mobilizująco. Ostro ruszyli do przodu. I do przerwy piłka już niemal nie opuszczała okolic pola karnego gospodarzy. Zabrzańskiego bramkarza trzykrotnie uratowała poprzeczka, raz skapitulował. Strzałem głową nie dał mu szans Tomasz Jodłowiec.

Ciekawie było też po zmianie stron, także dlatego, że przez parę minut nie było na stadionie prądu. Na szczęście świeciło jeszcze słońce. Obaj bramkarze mieli możliwość wykazania się. W gorszych "opałach" znalazł się początkowo Duszan Kuciak, jednak nie dał się pokonać.

Potem dominowała Legia. Dobre humory zabrzańskich kibiców popsuł Michał Żyro. Technicznym uderzeniem wyprowadził gości na prowadzenie. Trafieniem skończyła się też następna akcja Legii. Żyro tym razem dokładnie podał, a ustawiony przed bramką Michał Kucharczyk nie mógł spudłować.

Po chwili mogło być 1:4. Po strzale Ondreja Dudy piłka odbiła się od słupka.

Wydawało się, że jest "po meczu", gdy Paweł Olkowski skopiował swój wyczyn z pierwszej połowy i zapewnił widzom emocjonującą końcówkę. Z oczywistych powodów wypełniły ją głównie ataki gospodarzy. Zabrzan zatrzymał Duszan Kuciak i Legia zrobiła kolejny krok w stronę tytułu.

Było to czwarte starcie tych zespołów w sezonie. Oba ligowe pojedynki wygrali legioniści (2:1 u siebie, 3:0 na wyjeździe), natomiast w 1/8 finału Pucharu Polski zabrzanie na własnym stadionie zwyciężyli 3:1 i wyeliminowali obrońcę trofeum.
WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Po porażce Lecha Poznań z Lechią Gdańska warszawska drużyna ma tytuł mistrzowski praktcznie na wyciągniecie ręki. Pięć punktów przewagi nad drużyną z Poznania, przed meczem z Górnikiem, warszawianie nie powinni zmarnować. W Zabrzu czeka ich jednak trudne zadanie. Górnik wciąż ma szanse na miejsce na podium i piłkarze zapowadają, że będą walczyć do końca.

- Legia to wymagający rywal i żeby odnieść zwycięstwo musimy wspiąć się na wyżyny swoich umiejętność - uważa trener Robert Warzycha. - Jestem przekonany, że moi piłkarze to potrafią - dodaje.

Kto wygra w meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa? Weź udział w sondzie.

Szkoleniowiec zabrzan dodaje, że jego zespół czeka znacznie trudniejsze spotkanie niż niedawny wygrany pojedynek z Ruchem Chorzów.

- W zespole nie może być słabego ogniwa - podkreśla trener Warzycha. - Musimy zagrać z pełnym zaangażowaniem, tylko wtedy możemy myśleć o korzystnym wyniku.

Dzisiejsze spotkanie Górnika z Legią będzie już czwartym pojedynkiem tych zespołów w tym sezonie. W rundzie zasadniczej ekstraklasy dwa razy lepsza była Legia, w Pucharze Polski lepszy był Górnik wygrywając 3:1.