Górnik Zabrze: Szybkie karne Magiery oraz jubileuszowy gol Kosznika

Mariusz Magiera wykorzystując drugi rzut karny ustanowił rekord
Mariusz Magiera wykorzystując drugi rzut karny ustanowił rekord Lucyna Nenow
W meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował 3:3 (3:1) z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Bramki dla zabrzan padły po strzałach Rafała Kosznika i dwóch golach Mariusza Magiery z rzutów karnych w odstępie 3 minut. Serwis EkstraStats zajmuje się - jak sama nazwa wskazuje - statystykami. Na naszą prośbę sprawdził, czy wyczyn Mariusza Magiery jest rekordem.

Za pośrednictwem Twittera zapytaliśmy EkstraStats czy znane są przypadki wykorzystania dwóch jedenastek w ciągu dwóch minut (po dokładniejszym pomiarze okazało się, że niespełna trzech) przez jednego zawodnika, tak jak stało się to udziałem Mariusza Magiery.

Odpowiedź EkstraStats:

- Sezon 2001/2002 Igor Sypniewski w meczu RKS Radomsko - Śląsk, dwa karne w 3 minuty,ale jeden niestrzelony
- rekord do tej pory dwóch wykorzystanych to 6 minut: Janota w sezonie 2013/14 w meczu Korona-Lechia.

Do rozmowy włączył się także @mogiel90: Sebastian Dudek 12 kwietnia 2006 r. w meczu Śląsk 4-2 Jagiellonia w II lidze strzelił w 45. i w 46. minucie.

Swoje statystyki prowadzi także sam Górnik Zabrze. Jego serwis poinformował po meczu, że trafienie Rafała Kosznika było golem nr 2500 w historii występów tego klubu w ekstraklasie. Dla samego zawodnika była to czwarta bramka w tym sezonie, a jego dorobek uzupełnia też pięć asyst.