Górnik Zabrze wysoko przegrał z Schalke 04 Gelsenkirchen. W mecz padło aż pięć bramek ZDJĘCIA

Robert Lewandowski
od 16 lat
Piłkarze Górnika Zabrze przegrali sobotnie spotkanie z Schalke 04 Gelsenkirchen 0:5. Mecz odbył się w ramach zgrupowania na austriackim Waldstadion Mittersill. Pierwsza bramka padła już w 14. minucie meczu za sprawą Kenana Karamana. W całym meczu trójkolorowym nie udało się stworzyć jednoznacznych sytuacji, które mogłyby odwrócić losy spotkania.

Górnik Zabrze przegrał z Schalke 04 wynikiem 0:5

Sobotnie spotkanie kontrolne w austriackim Mittersill nie poszło po myśli Trójkolorowych, którzy przegrali z drużyną Marcina Kamińskiego 0:5. Upał dawał się we znaki zarówno samym zawodnikom, jak i kibicom, którzy tego dnia licznie zgromadzili się na trybunach. Choć wśród nich przeważali kibice Schalke 04, ale do Mittersill przybyli również kibice Trójkolorowych.

Pierwsza bramka padła w 14. minucie za sprawą Kenana Karamana. W pierwszej części spotkania, w 33. minucie do bramki zabrzan trafił jeszcze Blendi Idrizi. Górnicy wyszli na drugą połowę z nadzieją na odrobienie strat, jednak rywal nie odpuszczał.

W 67. minucie sparingu, do bramki zabrzan trafił Bryan Lasme. Wynik spotkania zamknęli Assan Ouedraogo, który trafił do bramki Trójkolorowych w 79. minucie meczu oraz Soichiro Kozuki, strzelając bramkę w przedostatniej minucie regulaminowego czasu.

Górnik Zabrze - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:5 (0:2)

Górnik Bielica - Sekulić, Janicki, Szcześniak, Olkowski (46. Jensen) - Yokota, Rasak, Pochcioł (60. Wojtuszek), Podolski (46. Dadok), Sipľak (64. Lukoszek) - Krawczyk (75. Chmarek).

Schalke Müller (46. Langer) - Ouwejan (46. Matriciani), Kamiński (60. Boboy), Cissé (46. Greiml), Brunner (46. Talabidi), Schallenberg (60. Tauer), Mohr (60. Kozuki), Latza (60. Lasme), Idrizi (46. Ouédraogo), Karaman (46. Topp), Terodde (46. Polter).

Kolejne spotkania kontrolne Górnika Zabrze w niedzielę

W niedzielę 16 lipca, w ramach turnieju „Pre-season Cup” trójkolorowi zmierzą się w 45-minutowym meczu kontrolnym z Hannover 96. Początek spotkania o godzinie 14. Z kolei o godzinie 16. rozpocznie się sparing z FC Köln.