MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 29:27. Trzecia z rzędu wygrana zabrzan ZDJECIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze wspierani przez swoich kibiców wygrali z Zagłębiem LubinZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Piłkarze ręczni Górnika Zabrze pokonali Zagłębie Lubin 19:27 na zakończenie 21. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni trenera Marcina Lijewskiego odnieśli trzecią wygraną z rzędu i powoli zapominają o kryzysie z początku roku. Zobaczcie zdjęcia kibiców i mecz Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 29:27. Trzecia z rzędu wygrana zabrzan

Górnik i Zagłębie przed meczem w Hali Pogoni wygrały po dwa ostatnie mecze. Zwycięską passę podtrzymali zabrzanie, choć zagrali w tym spotkaniu dwie różne połowy i odniesienie trzeciej z rzędu wygranej nie przyszło im łatwo.

Początek meczu w Zabrzu był wyrównany. W 18 minucie Górnik prowadził 10:8, ale wówczas podopieczni trenera Marcina Lijewskiego włączyli wyższy bieg i rzucili pięć bramek z rzędu odskakując na 15:8. Nie pomógł czas brany przez szkoleniowca lubinian. Gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie i do przerwy wysoko prowadzili 19:12.

ZDJECIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE LUBIN

Po zmianie stron Górnik myślami został jednak w szatni. Na parkiecie zaczęli rządzić goście, którzy błyskawicznie odrabiali dystans. W 41 minucie zabrzanie prowadzili już tylko 20:18. Nie pomagały dwie przerwy na żądanie trenera Lijewskiego. Zagłębie nie tylko odrobiło straty, ale w 48 minucie wyszło na prowadzenie 22:21.

Dopiero wówczas gospodarze wreszcie obudzili się z letargu. Zabrzanie, którzy przez 18 minut II połowy zdobyli tylko dwie bramki, teraz w odstępie 150 sekund trafili trzykrotnie. Górnika do walki poderwał Damian Przytuła. Swoje trafienia zanotowali też po raz pierwszy grający przed zabrzańską publicznością Ukraińcy Dmytro Artemenko i Dmytro Ilczenko. Zabrzanie objęli dwubramkowe prowadzenie i mimo zaciekłych ataków lubinian w końcówce zeszli z boiska w glorii zwycięzców.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 29:27 (19:12)