Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 31:29. Hajerskie derby dla zabrzan ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze. ku radości swoich kibiców, pokonali Zagłębie Lubin  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze ręczni Górnika Zabrze. ku radości swoich kibiców, pokonali Zagłębie Lubin Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Piłkarze ręczni Górnika Zabrze w niedzielę 11 grudnia pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin. Wygrana zabrzan w hajerskich derbach jak nazywany jest ten mecz PGNiG Superligi, sprawiła, że zespół trenera Patrika Liljestranda spędzi zimową przerwę w rozgrywkach na podium ligowej tabeli. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 31:29. Hajerskie derby dla zabrzan

Piłkarze ręczni Górnika w 13. kolejce PGNiG Superligi pokonali Zagłębie Lubin. Wygrana w ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku oznacza, że zabrzanie spędzą zimową przerwę w rozgrywkach na miejscu na podium w ligowej tabeli.

Podopieczni trenera Patrika Liljestranda byli faworytem hajerskich derbów jak nazywane jest to spotkanie, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Do przerwy to goście prowadzili bowiem jednym trafieniem w Hali Pogoni rzucając pod koniec I połowy pięć bramek z rzędu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE LUBIN

Szczypiorniści Górnika wzięli się do roboty po zmianie stron. Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli Ukrainiec Dmytro Artemenko i Patryk Mauer, którzy rzucili po 6 bramek. Po kontuzji oka do zespołu zabrzan wrócił Krzysztof Łyżwa. Doświadczony rozgrywający zagrał w ochronnych goglach, lecz nie przeszkodziło mu to w ostatnim kwadransie zdobyć cztery bramki.

W sumie Łyżwa pięć razy trafił do siatki, podobnie jak Dmytro Ilchenko i Piotr Rutkowski. Słabiej w ostatnim tegorocznym meczu spisywali się zabrzańscy bramkarze, ale na szczęście siła ognia Górnika z przodu wystarczyła do tego, by jego zawodnicy w dobrych humorach mogli udać się na zimowe urlopy. Następna ligowa kolejka odbędzie się dopiero 4 lutego po zakończeniu MŚ w Polsce i Szwecji.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 31:29 (13:14)