Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin: Stanisław Oślizło dopingował zabrzan w hajerskich derbach ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Wśród kibiców dopingujących zabrzan w spotkaniu z lubinianami był Stanisław OślizłoZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym 25 września meczu kończącym 6. kolejkę Orlen Superligi piłkarze ręczni Górnika Zabrze zremisował z Zagłębiem Lubin 27:27. Zabrzanie lepiej jednak egzekwowali karne wygrywając je 4:2 i wrócili na trzecie miejsce w tabeli. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin: Zacięte hajerskie derby

Piłkarze Górnika odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie Orlen Superligi. Zabrzanie w Hajerskich derbach pokonali we własnej hali drużynę Zagłębia Lubin, ale dopiero po karnych.

Zabrzanie zagrali fatalną I połowę mając spore problemy z pokonaniem bramkarza lubinian Marcina Schodowskiego. W ataku zawodził Damian Przytuła, który do przerwy trafił tylko dwa z ośmiu rzutów. Wyraźnie dnia nie miał Taras Minotskij i tylko Jakub Szyszko nie zawodził trafiając zarówno ze skrzydła jak i z karnych.

Do przerwy gospodarze przegrywali dwoma bramkami. Po zmianie stron szybko jednak odrobili straty. Przebudził się Lukas Morkovsky. Trafiać zaczął Rennosuke Tokuda i w 41 minucie po rzucie Japończyka Górnik wyszedł na prowadzenie 20:19. Zabrzanie prowadzili już 23:20, ale goście zdobyli się na jeszcze jeden zryw doprowadzając do remisu i końcówka była emocjonująca. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 27:27 i zwycięzcę wyłoniły karne, które lepiej egzekwowali gospodarze wygrywając je 4:2.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE LUBIN

Poniedziałkowe spotykanie było szczególne dla Jakuba Bogacza. 25-letni skrzydłowy latem przeniósł się do Zabrza, ale wcześniej przez cztery sezony reprezentował barwy Zagłębia. Meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi Bogacz nie będzie jednak miło wspominał. W 10 minucie przy rzucie sfaulował go Kamil Pedryc, za co ukarany został czerwona kartką. Skrzydłowy Górnika doznał jednak skręcenie kostki i dalszą rywalizację oglądał z ławki rezerwowych.

Wśród kilkuset widzów dopingujących w poniedziałkowy wieczór zabrzan był Stanisław Oślizło. Legendarny kapitan piłkarskiego Górnika bardzo lubi piłkę ręczną i chętnie pojawia się w Hali Pogoni.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 27:27 (12:14) karne 4:2

Górnik Ligarzewski, Wyszomirski - Szyszko 7, Tokuda 6, Morkovsky 4, Przytuła 3, Bachko 2, Kaczor 2, Artemenko 1, Bogacz 1. Minotskyi 1, Krawczyk, Dudkowski, Ilchenko, Wąsowski, Mauer.

Zagłębie Schodowski, Procho - Rutkowski 5, P. Krupa 5, Krysiak 4, Moryń 4, Stankiewicz 3, Iskra 3, Hlushak 1, Drozdalski 1, Kałużny 1, R. Krupa, Michalak, Bekisz, Pedryc.