Hokej: GKS nie obroni Pucharu Polski

Hokeiści GKS Tychy nie zdołali awansować do finału Pucharu Polski. Tyszanie, którzy cztery razy z rzędu zdobywali to trofeum, przegrali we wtorek w Oświęcimiu po dogrywce półfinałowe spotkanie z KH Sanok.

Zespół z Sanoka po raz pierwszy w historii awansował do finału PP, w którym zagra dzisiaj z Cracovią.
GKS wspierany gorącym dopingiem przez kilkuset swoich kibiców miał we wczorajszym meczu zdecydowaną przewagę. Ty-szanie oddali na bramkę rywala dwa razy więcej strzałów od sanoczan, ale świetnie spisywał się bramkarz przeciwników Michał Plaskiewicz. Obrońcy PP musieli "gonić" wynik, ale w III tercji po golach Vitka i Galanta udało im się doprowadzić do remisu.

Zwycięzcę musiała więc wyłonić dogrywka. Trwała ona tylko 24 sek. Wówczas na strzał z niebieskiej linii zdecydował się Mar-tin Ivicić. Potężnie uderzony przez słowackiego obrońcę Sanoka krążek zaskoczył zasłoniętego bramkarza GKS Piotra Jakubowskiego i wpadł do siatki kończąc rywalizację. Porażka tyszan była sporą niespodzianką. Na osłodę dostali oni 5 tys. zł za trzecie miejsce w PP.

PÓŁFINAŁY PUCHARU POLSKI GKS Tychy - KH Sanok 3:4 po dogrywce (0:1, 1:2, 2:0, 0:1) 0:1 Krzysztof Zapała (5), 0:2 Michał Radwański (21), 1:2 Adrian Parzyszek (28), 1:3 Martin Vozdecky (32), 2:3 Josef Vitek (45), 3:3 Radosław Galant (52), 3:4 Martin Ivicić (61)