Hokej: Kazachstan - Polska 3:4. Pierwsze zwycięstwo Biało-Czerwonych w MŚ w Katowicach

Polki odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w MŚ w Katowicach
Polki odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w MŚ w Katowicach Lucyna Nenow / Polska Press
W swoim drugim meczu mistrzostw świata kobiet Dywizji 1B w hokeju na lodzie Polki pokonały w Katowicach Kazachstan 4:3. Biało-Czerwone wygrały po rzutach karnych, a ich bohaterką była Kamila Wieczorek, która trzy razy trafiła do siatki. Kolejnymi rywalkami podopiecznych trenera Grzegorza Klicha będą we wtorek na Jantorze Włoszki.

Początek niedzielnego spotkania należał do Kazaszek. Rywalki najpierw wykorzystały okres gry w przewadze i zdobyły prowadzenie, a w 12 min. podwyższyły wynik na 2:0.

Polki tradycyjnie zaimponowały jednak ambicją. Kontaktową bramkę błyskawicznie strzeliła Kamila Wieczorek, która niedawno po raz drugi wywalczyła ze swoim klubowym zespołem ZHK Poprad mistrzostwo Słowacji.

W drugiej tercji dała natomiast o sobie znać Karolina Późniewska. „Czerkawski w spódnicy” jak nazywana jest napastniczka Polonii Bytom najpierw wyłożyła krążek swojej klubowej koleżance Magdalenie Czaplik, a później Marcie Bigos ze Stoczniowca i Biało-Czerwone wspierane z trybun przez około 600 widzów wyszły na prowadzenie.

Niestety Polki później łapały stanowczo zbyt dużo kar i grając w osłabieniu traciły siły. W efekcie w III tercji Kazachstan wyrównał. W regulaminowym czasie gry nic się już nie zmieniło, a w dogrywce nasze panie nie wykorzystały liczebnej przewagi.

Zwycięzcę wyłoniły dopiero karne, które lepiej egzekwowały Polki, a właściwie Wieczorek, która wykorzystała trzy najazdy, w tym ten decydujący o zwycięstwie. Karnego w naszym zespole wykorzystała też Czaplik.

Kazachstan – Polska 3:4 po karnych (2:1, 0:2, 1:0, 0:0) karne 3:4

Bramki 1:0 Tatiana Lichaus (7), 2:0 Aliona Fux (12), 2:1 Kamila Wieczorek (12), 2:2 Magdalena Czaplik (25), 2:3 Marta Bigos (29), 3:3 Aliona Fux (47)