Hokejowe MŚ: Polska - Rumunia 2:3. Kompromitacja Biało-Czerwonych

Trener Tomek Valtonen miał wprowadzić Polskę do Dywizji 1. A, tymczasem plany mocno się skomplikowały. Lucyna Nenow
Reprezentacja Polski w trzecim meczu mistrzostw świata Dywizji 1. B, czyli trzeciego szczebla rozgrywek, przegrała po dogrywce z Rumunią 2:3. Fatalne błędy popełnił bramkarz Przemysław Odrobny.

Po dwóch wysokich zwycięstwach reprezentacja Polski na mistrzostwach świata w hokeju Dywizji 1. B nieoczekiwanie przegrała z Rumunią po dogrywce 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, dogrywka 0:1). Taki wynik jest kolejną kompromitacją kadry, która była faworytem turnieju w Tallinie. Biało-Czerwoni z dorobkiem 7 pkt w tabeli zajmują drugie miejsce za Rumunią (7). 2 maja zagrają z Estonią (4 pkt), a w sobotę, na koniec turnieju, z Japonią (6 pkt). Awans wywalczy jeden zespół.

Polacy pierwszy fatalny błąd popełnili w pierwszej tercji. Grając w osłabieniu Przemysław Odrobny zarobił karę i rywale wykorzystali przewagę pięciu na trzech. Biało-Czerwoni stwarzali sobie seryjnie okazje strzeleckie i fatalnie je marnowali, dopuszczając w dodatku Rumunów do groźnych kontrataków.

Zobaczcie zdjęcia z imprez biegowych

W 52 minucie udało się jednak doprowadzić do wyrównania, gdy Damian Kapica trafił dokładnie w odsłonięty fragment siatki, ale 89 sekund później było już 1:2. W roli głównej znów wystąpił Odrobny, który wybijając krążek trafił nim w... kolano własnego obrońcy i przepuścił go do bramki.

Rozpaczliwe ataki Biało-Czerwonych przyniosły efekt na 23 sekundy przed końcem trzeciej tercji, gdy wycofali bramkarza. Krystian Dziubiński strzałem z nadgarstka doprowadził do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry Polacy znów mieli świetne okazje, ale w 64 minucie i 7 sekundzie, gdy Polacy grali w osłabieniu po bezsensownym faulu Pawła Droni, Pawło Borysenko uderzeniem z niebieskiej linii dał Rumunii zwycięstwo i dopełnił wstydu Biało-Czerwonych.