Hokejowy Puchar Polski: Niespodzianka w śląskich derbach

W pierwszy półfinale GKS Katowice przegrał po rzutach karnych z JKH GKS Jastrzębie.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PZHL
W półfinałowym meczu hokejowego Pucharu Polski GKS Katowice niespodziewanie przegrał z JKH GKS Jastrzębie. W drugim spotkaniu w piątek GKS Tychy zmierzy się z Unią Oświęcim.

Mistrzowie Polski byli faworytami półfinałowego meczu Pucharu Polski w hokeju na lodzie. W Krynicy -Zdroju doszło jednak do niespodzianki i zespół GKS Katowice przegrał w derbowym starciu z JKH GKS Jastrzębie po rzutach karnych. Jastrzębianie zagrają w wielkim finale po raz piąty, co ciekawe we wszystkich dotychczasowych takich próbach sięgali po trofeum.

Katowiczanie ropozczęli planowo od prowadzenia, a gola zdobyli w ostatniej akcji pierwszej tercji po trafieniu Bena Sokaya. Tę część meczu zakończyli bilansem celnych strzałów 14-5.

W drugiej tercji było podobnie, ale mistrzowie Polski grali bardzo nieskutecznie. JKH skarcił ich w ostatniej odsłonie za sprawą Dominika Pasia, przy asyście Marcina Kolusza, wracającego na lód po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją.

Więcej goli nie padło i o awansie musiały przesądzić rzuty karne. Do siatki trafiali Mateusz Michalski i Bartosz Fraszko oraz Emil Bagin, Marcin Kolusz i Jakub Izacky. Bohaterem Jastrzębia został Jakub Lackovic, który wjechał na zmianę do bramki JKH i obronił strzał Hampusa Olssona.

W piątek w drugim półfinale zagrają GKS Tychy i Re-Plast Unia Oświęcim. Finał w sobotę.