Hutnik Kraków - Ruch Chorzów 2:0 NA ŻYWO, LIVE, WYNIK. Niebiescy faworytem

Piotr Stawarczyk z sentymentem wspomina grę w Ruchu, ale dziś zagra przeciwko Niebieskim                                                                     `                                                                                                                                                                                                     `                                                                                                                                                                                                                                                                                                         `                                                                                                                                                                                                                                                                                                         `                                                                                                                                                                                                                                                                                                         `
Piotr Stawarczyk z sentymentem wspomina grę w Ruchu, ale dziś zagra przeciwko Niebieskim ` ` ` ` ` Andrzej Banas
W meczu kończącym zmagania w I rundzie eWinner 2. Ligi Hutnik Kraków zmierzy się z Ruchem Chorzów. Mecz na Suchych Stawach rozpocznie się o godz. 13. Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację live ze spotkania Hutnik - Ruch.

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów na żywo, live, wynik

Koniec meczu Ruch doznał trzeciej porażki w tym sezonie

90' Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry

84' Żólta kartka dla Żagla za głupi faul

83' Ostatnia zmiana w ekipie Niebieskich - Siwek w miejsce Wójtowicza

75' Trener Skrobacz próbuje coś zmienić w grze Ruchu. Za Neugabauera wchodzi Nowak

Świątek trafia głową po wygraniu pojedynku w powietrzu z dużo wyższym Kulejewskim

70' 2:0 Krzysztof Świątek

69' Trzecia zmiana w Ruchu. Za Foszmańczyka wchodzi Żagiel

63' Pierwsza groźna akcja Ruchu w tym meczu. Strzelał Wójtowicz po podaniu Janoszki, ale bramkarz pilnował krótkiego słupka

62' Znów bardzo groźnie pod bramką Ruchu. Wilczyński miał świetną okazję, ale niezbyt dobrze przyjął piłkę i zmarnował sytuację

56' Żółta kartka dla Kulejewskiego

54' Po raz kolejny brawa dla Bieleckiego, który obronił trzecią setkę krakowian. Sam na sam z bramkarzem był Hafez

51' Bielecki znów ratuje Niebieskich. Po strzale Świątka piłka odbiła się od Nawrockiego i bramkarz chorzowian musiał wykazać się nie lada kunsztem, by odbić ją na róg

48' Świetna okazja Hutnika. Bielecki wspaniałą interwencją na linii bramkowej ratuje Ruch od utraty drugiej bramki po strzale głową gracza gospodarzy

Trener Skrobacz dokonał dwóch zmian wprowadzając na boisko Kwaśniewskiego i Kowalczyka, którzy zastąpili Będzieszaka i Szczepana

46' Początek II połowy. Wierzymy, że Ruch zaprezentuje się w niej z lepszej strony

45' Koniec I połowy. Ruch przegrywa 0:1 nie oddając do przerwy ani jednego celnego strzału. Niebiescy grają za wolno, by zaskoczyć zmobilizowanych krakowian

42' Hafez po szybko rozegranym wolnym strzela na bramkę Ruchu - piłkę łapie Bielecki

32' Starcia policji z kibicami Hutnika dalej trwają, choć ci wrócili do swojego sektoru

26' Zadyma na stadionie w Nowej Hucie. Kibice Hutnika zobaczyli, że pod obiektem pojawili się fani Ruchu i ruszyli w ich kierunku. Interweniowała policja, która użyła gazu wobec biegających po trybunach sympatyków gospodarzy

18' - Wilczyński groźnie strzelał - tuż obok słupka

Gospodarze dwa razy strzelali głową. Pierwsze uderzenie Bielecki odbił na róg, ale po głowce obrońcy Kędziory bramkarz Ruchu musiał wyciągać piłkę z siatki

13' 1:0 Łukasz Kędziora

10' Żółta kartka dla Hoyo-Kowalskiego z Hutnika

8' Zakotłowało się w polu karnym Hutnika po dośrodkowaniu Foszmańczyka, ale zabrakło strzału na bramkę

3' Nawrocki powstrzymuje kontrę Hutnika

1' Pierwszy gwizdek sędziego marka Śliwy z Pińczowa

Skład Hutnika: Frasik - Jaklik, Hoyo-Kowalski, Stawarczyk, Kędziora, Kieliś, Zawadzki, Zmorzyński, Hafez, Świątek, Wilczyński.

Skład Ruchu: Bielecki - Będzieszak, Nawrocki, Kulejewski, Kowalski - Wójtowicz, Neugebauer, Mokrzycki, Foszmańczyk, Janoszka - Szczepan.

Rozpoczynamy relację live z Krakowa. Oto skład Ruchu

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów: Niebiescy faworytem

W niedzielę w Krakowie zagrają drużyny zajmujące drugie miejsca w tabeli. Ruch jest wiceliderem mając na koncie 34 pkt, a Hutnik zajmuje drugą lokatę, ale od końca stawki mając w dorobku tylko 9 pkt. Tu wyraźnie pokazuje kto jest faworytem spotkania na Suchych Stawach.

- Przed nami szansa na poprawienie dorobku punktowego, przynajmniej tak wynika z tabeli. Postronni ludzie, obserwujący ligę, tak uważają, ale my nie możemy do meczu podejść w taki sposób. Musimy potraktować rywala z należytym szacunkiem, nie zapomnieć o odpowiednim zaangażowaniu. O umiejętności piłkarskie czy kwestie taktyczne jestem spokojny, ale to nie zawsze wystarcza. Nasze nastawienie będzie więc niezwykle ważne - powiedział Jarosław Skrobacz, trener Ruchu.

Niebiescy nie mogą zlekceważyć Hutnika, bo krakowianie 7 z 9 zdobytych punktów wywalczyli na własnym boisku.

- Hutnik pokonał Chojniczankę oraz Wigry i już same wyniki tych spotkań udowadniają nam, że nie będzie łatwo. Można porównać trochę ten zespół do Garbarni. Jeśli zostawi im się zbyt dużo miejsca, starają się utrzymać przy piłce i wymieniać podania po ziemi. Próbują solidnie grać w defensywie, ale mimo to bramek stracili niemało - dodał szkoleniowiec Niebieskich.

Mecz Hutnika z Ruchem będzie okazją do zobaczenia w akcji Piotra Stawarczyka. 38-letni obrońca jest filarem defensywy krakowian. Popularny "Stawar" spędził na Cichej sześć lat sięgając w sezonie 2011/2012 po wicemistrzostwo Polski i do dziś darzy Niebieskich dużym sentymentem. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że Stawarczyk jest od lutego 2019 roku członkiem stowarzyszenia Wielki Ruch.

Chorzowianie wygrali dwa ostatnie mecze u siebie i zapomnieli już o lekkim kryzysie z połowy października. Dziś też Niebiescy chcieliby zdobyć trzy punkty, by utrzymać w tabeli bezpieczną przewagę nad grupą pościgową. Mecz Hutnik - Ruch rozpocznie się o godz. 13. Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację live z Krakowa.