Hutnik Kraków - Zagłębie Sosnowiec 0:2 Trzecia zimowa wygrana piłkarzy Moskala ZDJĘCIA

Piłkarze Zagłębia wygrali trzeci z rzędu sparing pokonując w Krakowie HutnikaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Joanna Urbaniec
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec w meczu sparingowym zwyciężyli w Krakowie z Hutnikiem 2:0. Gola dla sosnowiczan strzelili Szymon Sobczak i Patryk Małecki. Była to trzecia z rzędu zimowa wygrana graczy trenera Kazimierza Moskala. Zobaczcie zdjęcia z meczu Hutnik Kraków - Zagłębie Sosnowiec.

Hutnik Kraków - Zagłębie Sosnowiec 0:2 Trzecia zimowa wygrana piłkarzy Moskala

Piłkarze Zagłębia na trzy tygodnie przed rozpoczęciem rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi prezentują coraz wyższą formę. Sosnowiczanie w ciągu ostatnich ośmiu dni rozegrali trzy mecze kontrolne i wszystkie wygrali. Najpierw pokonali u siebie Widzew Łódź, później wygrali w Chorzowie z Ruchem, a dzisiaj ograli w Krakowie beniaminka II-ligi Hutnika.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU HUTNIK KRAKÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Mecz rozgrywano na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Suchych Stawach w Nowej Hucie. Szybko okazało się, że przedostatni zespół Fortuna 1. Ligi po rundzie jesiennej od zamykającej tabelę II ligi drużyny Hutnika naprawdę dzieli różnica klasy, choć na gole musieliśmy trochę poczekać.

W I połowie najlepszą okazję do zdobycia prowadzenia miał Goncalo Gregorio. Po dośrodkowaniu z rogu Dawida Gojnego głową strzelał João Oliveira. Bramkarz Hutnika odbił piłkę, a drugi z Portugalczyków próbując ją dobić z kilku metrów strzelił obok słupka.

Po zmianie stron piłkarze Kazimierza Moskala zagrali już bardziej skutecznie. Pierwszą bramkę zdobył Szymon Sobczak dobijając strzał Mateusza Szweda.

Szwed miał także asystę przy drugim golu. Po jego podaniu wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Patryk Małecki precyzyjnym strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza gospodarzy.

Kolejnym sparingpartnerem Zagłębia będzie za tydzień kolejny zespół z Krakowa - Garbarnia. Ostatni mecz kontrolny przed ligą sosnowiczanie rozegrają 20 lutego z Puszczą Niepołomice.

Hutnik Kraków - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)
0:1 Szymon Sobczak (68), 0:2 Patryk Małecki (76)

Hutnik I połowa Smug - Jaklik, Wojcinowicz, Kędziora - Ozimek, Linca, Drąg, Świątek, Zmorzyński - Bełczowski, Kitliński.
Hutnik II połowaDul - Wróbel, Stawarczyk, Bernal - Olszewski, Jodłowski, Gajda, Handzlik, Tetych - Hafez, Sobala.

Zagłębie Stępniowski (46. Frankowski) - Turzyniecki (59. Ryndak), Duriska (80. Machała), Polczak (59. Radkowski), Gojny (80. Wiszniowski) - Szwed, Misak (69. Małecki), Ambrosiewicz (69. Karbowy), Oliveira (80. Maia), Sobczak (69. Góral) - Gregorio (59. Korzeniecki).